Wskaźniki w języku C. Przewodnik

Wydawnictwo: Helion
Understanding and Using C Pointers
programowanie, kompendium
Aspontus

Jeśli chcesz błyskawicznie opanować programowanie w języku C, sięgnij po tę książkę! Gdy już poznasz podstawy, nauczysz się także korzystać ze wskaźników. To prawdziwa zmora wszystkich programistów, bowiem błędne wykorzystanie wskaźnika może w okamgnieniu zrujnować Twój program. Zobacz, jak tego uniknąć i zaprzyjaźnić się ze wskaźnikami. Inne książki opisują wskaźniki w jednym lub dwu...

Inne książki opisują wskaźniki w jednym lub dwu rozdziałach, natomiast my poświęciliśmy im całą książkę. Dzięki temu dogłębnie poznasz ten mechanizm, zrozumiesz go i przekonasz się, że przy odrobinie uwagi nie jest on wcale taki straszny! W trakcie lektury wykorzystasz wskaźniki na funkcję, przygotujesz tablicę wskaźników oraz zobaczysz, jak współdziałają one z łańcuchami znaków. Twoją uwagę z pewnością zwrócą fragmenty omawiające zabezpieczenia oraz niewłaściwe wykorzystanie wskaźników. Książka ta jest jedyną pozycją na rynku w całości poświęconą wskaźnikom w języku C. To lektura obowiązkowa każdego programisty!

Poznaj:

koncepcję wskaźników
zastosowanie tablic wskaźników
funkcje dynamicznego alokowania pamięci
zagrożenia wynikające ze stosowania wskaźników
Odkryj tajniki wskaźników w języku C i wykorzystaj ich potencjał!

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl

Aspontus | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Materiał akurat na zapoznanie programisty z problematyką wskaźników. Niestety Tłumacz nie jest programistą. Przykładowo stwierdzenie "podczas operacji prawostronnej zamiany elementów typu integer" (str. 20), w oryginale "in an integer shift right operation", powinno raczej brzmieć "podczas przesunięcia bitowego w prawo wartości całkowitej". Dla świadomego programisty C nie stanowi to poważnego problemu, ale początkującym może zamieszać w głowie. Nie jest to krytyka Tłumacza - nie można znać się na wszystkim na raz. Z drugiej strony wydawnictwo powinno odżałować pieniądze na korektę merytoryczną publikacji o charakterze technicznym.

czader | 2017-07-04
Paweł Klimczuk | 2016-07-02