czasopisma

Majowa Histeria, czyli: jedenaście opowiadań (w tym tekst Gościa Specjalnego- Olgi Haber, 3 finałowe z konkursu Medium, a także „Dziwna opowieść”, autorstwa W. Reymonta), wywiad z Histerykiem Miesiąca (P. Karbowski), a także artykuł dr Elizy Krzyńskiej-Nawrockiej „Reymont wampiryczny”, ukazujący mroczną stronę twórczości naszego noblisty.

źródło opisu: www.magazynhisteria.pl

źródło okładki: www.magazynhisteria.pl

• Piankowe niebo
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Krótki kurs szpiegowania
  • Rekursja
Piankowe niebo
Cathy Cassidy

0 (0 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

8,29 (7 ocen i opinii)
Frankly in Love
David Yoon

7,88 (8 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Blake Crouch

7,52 (33 ocen i opinii)
Olaf | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Zacznę od tego, że trudno się nie zgodzić, ponieważ majowa Histeria jest naprawdę bardzo słaba, wręcz słabiuteńka. Według mnie na wyróżnienie zasługują cztery teksty:

1. Po moje złoto, po twoją krew - bardzo dobre opowiadanie, aczkolwiek dobrą fabułę obrzydzają potknięcia stylistyczne, które można przeboleć, ponieważ treść jest porywająca.
2. Limitholoris - bardzo dobry tekst, ale nie mogłem uniknąć skojarzeń z prozą Orbitowskiego, co oczywiście w niczym nie ujmuje autorowi.
3. Przesiadka - sprawnie napisany tekst z czytelną historią, która wciąga już od samego początku.
4. Otchłań widzących - pod względem stylizacji językowej opowiadanie jest wyśmienite i trudno innym tekstom konkurować z nim w tej materii, jednakże, jak zauważył mój poprzednik, pod względem fabularnym jest już gorzej. Pomiędzy prologiem, a wyjaśnieniem zagadki brakuje tekstu, w którym autor wyjaśniłby czytelnikowi, oj wiele, wiele, ale przede wszystkim urozmaicenie odkrycia zagadki wymaga...

Tomasz | 2015-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Majowa „Histeria” jest zbiorem opowieści i tekstów bardzo nierównych – jedne przyciągają od pierwszych stron, inne powalają niedoskonałościami i ciężko jest przebrnąć przez więcej niż połowę. Dlatego grzechem by było oceniać wszystkie zebrane prace jednym komentarzem. Także: 1. Cienie nad miastem to dialogi na jedną, nienaturalną modłę, otoczone opuchniętymi didaskaliami (tak, właśnie to nie są opisy, a raczej koślawe didaskalia). Fabuła całkowicie zniknęła pod tymi błędami, po prostu nie dało się tego czytać. Jednak uparcie przebrnąłem, chyba tylko z racji nagrodzenia tej opowieści, i oceniam opowiadanie 1/10 (słuchowisko również zostało przygotowane niedbale, lektor gaśnie w pół słowa) – ogromne rozczarowanie. 2. Limitholoris zasługuje na notę bardzo dobrą 7+/10. Przekonujący, bardzo realistyczny bohater, jakby wyjęty z blokowej, choć smutnej bajki. Pierwsze zdanie prowokuje kolejne, a te następne i następne akapity. Bardzo zręczny język. 3. Mur jest tak naszpikowany kolejnymi...