Artykulacja słów

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Mouthing the words
rodzina, problemy

Thelma ma sześć lat. Zabawy, które proponuje jej ojciec, są nietypowe i nie zawsze przyjemne. Ulubieńcem matki jest brat bohaterki, Willy. Kiedy rodzice przenoszą się do Kanady, Thelma przemyca w walizce wyimaginowanych przyjaciół. Na miejscu znajduje prawdziwe przyjaciółki. Thelma szuka kogoś kto by ją adoptował...

gogenzola | 2014-02-13

zakupiłam przypadkowo w antykwariacie, przeczytałam z ogromnym przejęciem. Doskonałe studium popadania w szaleństwo i powrotu do normalności. Kruchość dziecięcej psychiki, obojetność (a może wyparcie?) dorosłych, ponadprzeciętna wyobraźnia i inteligencja, rozpaczliwa potrzeba miłości i bezpieczeństwa... Mimo pewnych niedopowiedzeń wszystko jest przerażająco realne. To jakby być przez chwilę w czyjejś głowie, patrzeć cudzymi oczami.

Aśka | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016