Podręcznik pentestera. Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Tłumaczenie: Rafał Jońca
Wydawnictwo: Helion
The Hacker Playbook. Practical Guide To Penetration Testing
Trojka

Zweryfikuj bezpieczeństwo systemów informatycznych! Testy penetracyjne (pentesty) to najbardziej wiarygodny sposób zweryfikowania bezpieczeństwa systemów informatycznych. Specjaliści na zlecenie próbują włamać się do systemu. Stosują przy tym wyrafinowane techniki, z których prawdopodobnie skorzystaliby włamywacze. Pentester weryfikujący bezpieczeństwo systemu przygotowuje raport, w którym...

Zweryfikuj bezpieczeństwo systemów informatycznych!

Testy penetracyjne (pentesty) to najbardziej wiarygodny sposób zweryfikowania bezpieczeństwa systemów informatycznych. Specjaliści na zlecenie próbują włamać się do systemu. Stosują przy tym wyrafinowane techniki, z których prawdopodobnie skorzystaliby włamywacze. Pentester weryfikujący bezpieczeństwo systemu przygotowuje raport, w którym opisuje wykryte luki lub słabości oprogramowania. Dzięki jego pracy kluczowe dane użytkowników są zdecydowanie bezpieczniejsze!

Jeżeli interesuje Cię działalność pentesterów i chciałbyś nauczyć się tak działać, trafiłeś na podręcznik, który wprowadzi Cię w ten świat. Dowiedz się, jak przygotować system do testów penetracyjnych, prowadzić atak oraz skonstruować raport, który dostarczy największą wartość klientowi. Poznaj zaawansowane narzędzia oraz techniki stosowane przez pentesterów. Odkryj najlepsze źródła informacji. Książka ta jest doskonałą i obowiązkową lekturą dla pasjonatów bezpieczeństwa systemów informatycznych, którzy chcą przeprowadzać testy penetracyjne systemów informatycznych.

Dzięki tej książce:
poznasz narzędzia stosowane przez pentesterów
zaznajomisz się z technikami ataków na aplikacje webowe
zdobędziesz wiedzę na temat inżynierii społecznej
przeprowadzisz ataki w sytuacji fizycznego dostępu do maszyn i sieci
zrobisz duży krok w kierunku zostania profesjonalnym pentesterem
Skarbnica wiedzy początkującego pentestera!

źródło opisu: Helion, 2015

źródło okładki: helion.pl

glasn0st | 2015-10-08
Przeczytana: 16 lipca 2015

Tak jak w wypadku Metasploita(mam na myśli książkę), ta również spełnia swoje zadanie. Nieźle opisuje poszczególne fazy testów penetracyjnych.
Polecam wszystkim początkującym i nie tylko.