Okładka książki Wszystko ma swój czas

Wszystko ma swój czas

Autor:
wydawnictwo
Skrypt
typ
papier
6 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

To niezwykła powieść: fascynująca, tajemnicza, zarazem okrutna i liryczna, wyróżniająca się zaskakującymi zwrotami akcji i skłaniająca do myślenia. Wielowarstwowa, odznaczająca się epickim rozmachem i walorami literackimi. Opowiada dzieje ludzi i żyjących obok nich aniołów tak, jak jeszcze nigdy nie zostały przedstawione. Nowe ujęcia i interpretacje zastępują biblijne opowieści, uzmysławiając nam, że można inaczej odczytywać odwieczne mity, odmiennie rozumieć historię. Akcja powieści niemal niedostrzegalnie przenosi się do współczesności, do Norwegii, w której realiach zostaje bardzo mocno spuentowana.Wybitna książka Knausgarda (ur. w 1968 roku), jednego z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy norweskich, była nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej, wyróżniona nagrodą norweskiej krytyki literackiej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Anilewe | 2013-05-27
Przeczytana: 10 września 2012

Książka pozwala spojrzeć w zupełnie inny sposób,na to,co dotychczas nam wpajano. Treść na wysokim poziomie pochłania czytelnika bez tchu. Utożsamienie bohaterów biblijnych,ze zwykłym człowiekiem pozwala przenieść się w czasie,w zakątki najbardziej nieosiągalne i osiągalne. Książka bywa smutna i piękna, piękna i smutna ,tak bez końca. A kiedy ów koniec nadejdzie, czujemy się jeszcze bardziej głodni przygody z Karlem Ove Knausgardem i jeszcze bardziej niepewni, czy ów głód jest rozsądny. Polecam.

Paulina | 2012-05-08
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Jedna z lepszych książek jakie czytałam.

Amroth94 | 2013-02-19

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica