Wszystko ma swój czas

Wydawnictwo: Skrypt

To niezwykła powieść: fascynująca, tajemnicza, zarazem okrutna i liryczna, wyróżniająca się zaskakującymi zwrotami akcji i skłaniająca do myślenia. Wielowarstwowa, odznaczająca się epickim rozmachem i walorami literackimi. Opowiada dzieje ludzi i żyjących obok nich aniołów tak, jak jeszcze nigdy nie zostały przedstawione. Nowe ujęcia i interpretacje zastępują biblijne opowieści, uzmysławiając nam, że można inaczej odczytywać odwieczne mity, odmiennie rozumieć historię. Akcja powieści niemal niedostrzegalnie przenosi się do współczesności, do Norwegii, w której realiach zostaje bardzo mocno spuentowana.Wybitna książka Knausgarda (ur. w 1968 roku), jednego z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy norweskich, była nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej, wyróżniona nagrodą norweskiej krytyki literackiej.

Sklep

6,78 (9 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

6,75 (8 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

Drugi pocałunek Gity Danon
Miljenko Jergović

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Zupełnie nie byłam przygotowana na tego typu lekturę. Nie spodziewałam się, że to może być książka o aniołach w tym znaczeniu, czyli dosłownie odnoszącym się do wartości biblijnych, wydarzeń jakie opisuje Biblia, samej anielskiej natury, hierarchii i bytności obok człowieka w formie zdecydowanie materialnej niż, jak to sobie wyobrażamy, tylko duchowej. Treść, po części, stanowi właśnie przypowieści o aniołach, ale też podchodzi do zagadnienia od strony formalnej. Z jednej strony dostarcza opisu anielskości począwszy od ich pochodzenia, poprzez kolejne stulecia, idąc tropem wydarzeń biblijnych, z drugiej podaje ciekawie przedstawiające się opowieści o drodze człowieka i towarzyszących mu aniołów, ale w nieco inny sposób niż dotychczas mogliśmy spotkać. A wszystko to razem jest jeszcze ujęte w ramy opisujące tematykę aniołów przybliżając i dokonując analizy innych autorów i ich dzieł.

Książka Knausgarda należny do literatury pięknej, pisana istotnie pięknym językiem literackim,...

Anilewe | 2013-05-27
Przeczytana: 10 września 2012

Książka pozwala spojrzeć w zupełnie inny sposób,na to,co dotychczas nam wpajano. Treść na wysokim poziomie pochłania czytelnika bez tchu. Utożsamienie bohaterów biblijnych,ze zwykłym człowiekiem pozwala przenieść się w czasie,w zakątki najbardziej nieosiągalne i osiągalne. Książka bywa smutna i piękna, piękna i smutna ,tak bez końca. A kiedy ów koniec nadejdzie, czujemy się jeszcze bardziej głodni przygody z Karlem Ove Knausgardem i jeszcze bardziej niepewni, czy ów głód jest rozsądny. Polecam.

Paulina | 2012-05-08
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Jedna z lepszych książek jakie czytałam.

cichajakcien | 2016-02-04
Jan | 2016-01-06