Okładka książki Wszystko ma swój czas

Wszystko ma swój czas

Autor:
wydawnictwo
Skrypt
typ
papier
6 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

To niezwykła powieść: fascynująca, tajemnicza, zarazem okrutna i liryczna, wyróżniająca się zaskakującymi zwrotami akcji i skłaniająca do myślenia. Wielowarstwowa, odznaczająca się epickim rozmachem i walorami literackimi. Opowiada dzieje ludzi i żyjących obok nich aniołów tak, jak jeszcze nigdy nie zostały przedstawione. Nowe ujęcia i interpretacje zastępują biblijne opowieści, uzmysławiając nam, że można inaczej odczytywać odwieczne mity, odmiennie rozumieć historię. Akcja powieści niemal niedostrzegalnie przenosi się do współczesności, do Norwegii, w której realiach zostaje bardzo mocno spuentowana.Wybitna książka Knausgarda (ur. w 1968 roku), jednego z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy norweskich, była nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej, wyróżniona nagrodą norweskiej krytyki literackiej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Anilewe | 2013-05-27
Przeczytana: 10 września 2012

Książka pozwala spojrzeć w zupełnie inny sposób,na to,co dotychczas nam wpajano. Treść na wysokim poziomie pochłania czytelnika bez tchu. Utożsamienie bohaterów biblijnych,ze zwykłym człowiekiem pozwala przenieść się w czasie,w zakątki najbardziej nieosiągalne i osiągalne. Książka bywa smutna i piękna, piękna i smutna ,tak bez końca. A kiedy ów koniec nadejdzie, czujemy się jeszcze bardziej głodni przygody z Karlem Ove Knausgardem i jeszcze bardziej niepewni, czy ów głód jest rozsądny. Polecam.

Paulina | 2012-05-08
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Jedna z lepszych książek jakie czytałam.

Amroth94 | 2013-02-19
Przeczytana: 01 czerwca 2013