The Squire's Tale

Okładka książki The Squire's Tale Gerald Morris
Okładka książki The Squire's Tale
Gerald Morris Wydawnictwo: Houghton Mifflin Cykl: The Squire's Tales (tom 1) fantasy, science fiction
The Squire's Tales (tom 1)
The Squire's Tale
Houghton Mifflin
2008-04-28
2008-04-28
król Artur Rycerze Okrągłego Stołu Sir Gawain

Naprawdę się nie spodziewałam, że ta seria będzie taka dobra. Morris idealnie równoważy wierność tradycji ze świeżością własnych pomysłów oraz humor z powagą. Cudowna, ciepła książka, idealna na poprawę humoru, bez żadnego nadęcia czy sacharozy. Duży wpływ na moją ocenę ma interpretacja postaci Gawena. Inspirując się historiami z Malory'ego, który przedstawił tego rycerza bardzo niepochlebnie, tak te wątki przekształcił, by dać nam Gawena z dawniejszych romansów - śmiałego, dwornego i honorowego (zamiast porywczego drania jak u Malory'ego). Szczególnie wyborny jest epizod z kontrowersyjnymi swatami Pelleasa i Ettardy, pary prawdziwie sado-masochistycznej (choć w wersji dla dzieci, oczywiście).

• Arturiańskie
  • Po angielsku
  • Czytane w oryginale (oprócz książek polskich)
  • Literatura amerykańska

Dodaj cytat z książki The Squire's Tale