Zakręcone wierszyki

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Zakręcone wierszyki
onika

"Zakręcone wierszyki" to wspaniała książka edukacyjna. Bawi i uczy.
Ilustracje: archiwum Wydawnictwa oraz Shutterstock

źródło opisu: Wydawnctwo Olesiejuk

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bedata | 2019-04-11

Moje dziecko bardzo lubiło tę książeczkę, ja też, dlatego znamy wszystkie wierszyki na pamięć. Zabawna,nonsensowna, wierszyki straaszliwie trudne do powtórzenia ( szczególnie przez dziecko). Czasami lubię książki dla dzieci, które jawnie nie uczą, nie mają dodatkowych przesłań ( choćby jak radzić sobie z emocjami, tak modne ostatnio ) i morałów - po prostu sama frajda z czytania i słuchania. Polecam : )

Mniej udana niż "Wierszyki do języka gimnastyki" książeczka z wesołymi rymowankami dla dzieci. Na szczęście kolorowe ilustracje rekompensują mniej zgrabne rymy, chociaż i tu jest kilka utworów wywołujących uśmiech:
"Żwawy wyżeł w piżamie
w niżu tarzał się w chrzanie.
Podczas wyżu w Paryżu,
chyżo tarzał się w ryżu."

Ale i tak "Wierszykom do języka gimnastyki" ten zbiorek do pięt nie dorasta, za to inwencję wyzwala, więc pozwolę sobie sparafrazować zacytowany utwór:
"Chociaż wyżeł w Paryżu
Raźno tapla się w ryżu,
Kolorami nas nie omami:
Ta książeczka jest do bani!"