Podstawy ceramiki. Wszystko, co trzeba wiedzieć, by zacząć tworzyć piękną ceramikę

Tłumaczenie: Krzysztof Wojciechowski
Wydawnictwo: Arkady
Pottery Basics
ceramika
rękodzieło

Glina zawsze stanowiła i nadal stanowi wyjątkowy materiał dający niezliczone możliwości ekspresji zarówno przy tworzeniu przedmiotów dekoracyjnych i rzeźb, jak przedmiotów użytkowych. Celem autorki tej książki jest dostarczenie początkującym ceramikom podstawowych informacji technicznych potrzebnych do rozpoczęcia pracy. Korzystając ze wskazówek podanych w tym poradniku, nowicjusze szybko...

Korzystając ze wskazówek podanych w tym poradniku, nowicjusze szybko uzyskają godne podziwu wyniki. Zdjęcia pokazujące krok po kroku kolejne etapy pracy poprowadzą czytelnika przez podstawowe techniki modelowania, zdobienia wypalania wyrobów ceramicznych, a inspirujące projekty pozwolą mu rozwinąć inwencję twórczą.

Agnieszka Krawczyk | 2013-03-20
Na półkach: Przeczytane, Rękodzieło