Najfutbolniejsi 1. Tajemnica śpiących sędziów

Wydawnictwo: Finebooks
Kuba

Zbliża się najważniejszy moment sezonu ligowego, do końca zostało kilka meczów o wszystko. I to dosłownie – drużynie grozi likwidacja, a kiedy tylko mecz zaczyna dobrze się układać, sędzia ucina sobie drzemkę na boisku! Czy przez to drużyna spadnie z ligi i przestanie istnieć? Czy komuś na tym zależy? Dlaczego dorośli nie chcą poznać prawdy? Trzeba coś z tym zrobić! Mali piłkarze zawierają tajne przymierze, by rozwikłać zagadkę i uratować drużynę.

Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi!

Pierwsza książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

źródło opisu: najfutbolniejsi.pl

źródło okładki: najfutbolniejsi.pl

KingaB | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Animacja godna Oscara, podobna trochę do japońskiej mangi. Miłośnicy ilustrowanych książek będą zachwyceni, dzieciom również się bardzo spodoba. Ciepła książka, senna atmosfera małego prowincjonalnego miasteczka, gdzie ludzie się znają i wspólnie przeżywają przygody w swoim małym gronie.

HalinkaT | 2015-06-12
Przeczytana: 12 marca 2015

Stała się ulubioną książką mojego dziewięciolatka. Długo zachęcany do książki, rozpoczął, bo spodobały mu się ilustracje. Ucieszyłam się, kiedy poprosił o kolejne tomy. Teraz czytamy razem, ja pożyczam od niego.

katecz | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Dla dzieci 7+ (zarówno dla chłopców jak i wysportowanych dziewczynek ;-) )

6 gwiazdek dla tego, że na początku książka sie dłuży. Ale potem akcja się rozkręca. Zakończenie na pewno zaskakujące.

Chyba sięgniemy po kolejną część.

tomdra | 2015-06-09
Przeczytana: 03 lutego 2015

Totalna nowość na polskim rynku wydawniczym, tak dobrej pozycji jeszcze nie było. Nie mówię tylko o jakości wydania, ale również o ilustracjach i tekście. Wspaniała trylogia, genialna.

Konrix | 2018-07-11
Fifi | 2018-05-21