100 dawnych adresów warszawskich

Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
100 dawnych adresów warszawskich
9788363842062
CzytAśka

A czy zdarzyło się Państwu w słoneczny, niedzielny poranek iść starą, warszawską ulicą ? Niezbyt szeroką, z popękanymi płytami chodnikowymi i jezdnią wybrakowaną "kocimi łbami" ? Pootwierane okna, gdzieś gra radio. Z któregoś mieszkania dochodzą rozmowy, płacz dziecka. Ktoś nuci piosenkę. I zapachy - gotowanej kapusty, smażonej ryby lub kotleta. Przypomina się wtedy gotowana przez babcię zupa z zacierkami. Po chodnikach dzieciaki toczą fajerki na drucie. Starsi pędzą na hulajnogach własnej produkcji, w których zamiast kółek są hałasujące łożyska. Dziś nie ma już takiej Warszawy. (z okładki)

CzytAśka | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 maja 2015

Znakomite opisy miejsc i budynków, których w większości już nie ma. Historie ludzi związanych z tymi miejscami. Historia Warszawy przez pryzmat architektury, budynków ich właścicieli i budowniczych.
Polecam!