Poranek pełen nadziei

Poranek pełen nadziei
9788394200404
literatura piękna
Wiesław Hop

"Poranek pełen nadziei" to wyjątkowa, pełna specyficznego humoru i nostalgii opowieść o młodym chłopcu, któremu powołanie do wojska burzy cały dotychczasowy świat i przewartościowuje życie... O dorastaniu, dyscyplinie, obowiązku i utraconych złudzeniach. Ale to także, a może przede wszystkim, książka o miłości, przyjaźni i nadziei, dlatego czyta się ją z przyjemnością. Publikacja stanowi...

Publikacja stanowi drugie, tym razem papierowe wydanie tej powieści.

źródło opisu: Rozpisani.pl

źródło okładki: www.rozpisani.pl

Julia | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Hmm, nigdy nie byłam w wojsku i nie wiem czy bym chciała... Choć mam poczucie, że dzięki lekturze tej książki lepiej wiem jak ono wygląda.
Książka napisana z żartem, czyta się ją szybko. Raz bawi, raz smuci. Dla mnie ma też w sobie ogromną dozę nostalgi i próbę rozliczenia się z czasem. Jest opowieścią o zmaganiach z życiem młodego człowieka, wyborach, miłości...
Polecam!

Wiesław Hop | 2015-10-16

Nie będzie to moja opinia, ale recenzja Pani Ingi Maliny z Myślenic,która ją napisała. Zachęcam do przeczytania.
Inga Malina
Raport z malowanej wioski
Nareszcie zamiast w formie  e-booku  ukazała się książka autorstwa Wiesława Hopa Poranek pełen nadziei. Dedykowana jest ona i pisana o poborowych i dla nich i o nich. Dedykacje jest poświęcona także ich kobietom. Autor wspomina tu swoją żonę Małgorzatę. Niestety mamy tu tylko dwie kobiece postaci Kasia-drugoplanowa postać i Basia, pełna temperamentu. Z autorem poznałam się na Fb i obiecałam recenzję co też niniejszym czynię. Problemy wojskowych są mi bliskie bo służyłam 8 lat w drużynie ŻDH im. Heleny  Marusarzównej i byłam nawet przyboczną.
Autor tworzy tak zwaną legendę malowanej wioski. To nie tylko moja intuicja, ale pewność. Główny bohater o nordyckim typie urody, Andrzej, ma już przed wojskiem taki system wartości, który pozwoli mu to wojsko mimo fali godnie przesłużyć. Pracowity, już W LO rozładowuje węgiel by mieć pieniądze...

Edward61 | 2015-05-26
Przeczytana: 18 maja 2015

Książka naprawdę fajna, bardzo mi się spodobała. Myśle, że jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Małgorzata | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Książka jest ciekawa, dobrze się czyta. Polecam.