Jestem człowiekiem Kresów

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Krzesimir Dębski należy do grona znanych postaci świata muzyki. Skrzypek jazzowy, kompozytor i dyrygent, autor muzyki do wielu słynnych filmów w kraju (m. in. ?W pustyni i w puszczy?, ?Ogniem i mieczem?) oraz za granicą (m. in. nieme filmy Charliego Chaplina). Kompozytor ponad pięćdziesięciu utworów solowych, kameralnych, symfonicznych i oratoryjnych. Jest jednym z najpopularniejszych i najwszechstronniejszych muzyków w Polsce. Bierze udział w wydarzeniach medialnych, jest niewyczerpaną skarbnicą anegdot i wspaniałym rozmówcą. W książce ?Jestem człowiekiem kresów? opowiada fascynującą historię swojego życia, relacjonuje spotkania z wybitnymi artystami, z którymi współpracował, uchyla rąbka kuchni kompozytorskiej oraz opowiada o interesującym świecie filmu.

tsantsara | 2016-11-05