Spider's Web
lacerta

„Nikt nigdy mi nie wierzy, kiedy mówię prawdę” – skarży się Klarysa, powszechnie znana z robienia psikusów. Nie będzie jej do śmiechu, gdy zastanie trupa w salonie. I to tuż przed tajną wizytą ważnych polityków. Miał być awans męża, a będzie międzynarodowy skandal! Przyjaciele pomogą schować trupa, zadbają o alibi, a ogrodniczka posprząta nie tylko w ogrodzie... Przewrotna czarna komedia z...

Przewrotna czarna komedia z klimatem: tajne przejścia, sekretne szuflady, cenne autografy. Nietuzinkowe charaktery, wścibska ogrodniczka i para kłótliwych służących. Najbardziej niewiarygodna okazuje się prawda

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2015

źródło okładki: http://www.agathachristiekolekcja.pl/ksiazki/pajec...»

Agata | 2019-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: maj 2019

Książka ta to krótki, przyjemny kryminał do pochłonięcia w jeden wieczór. Pomimo zbrodni bardziej kojarzy mi się z sielskim popołudniem, być może przez scenerię, w której to się dzieje oraz główną bohaterkę, której drobne żarty, kłamstewka i intrygi (w dobrej wierze oczywiście) nadają ton całej opowieści.

Olga | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Nie wiem czy to zasługa informacji z okładki, ale czytając wyobrażałam sobie akcję rozgrywaną na deskach teatru. I to jeszcze bardziej umiliło mi czytanie :)

Zabawna i zaskakująca.
Polecam.

Herodott | 2019-05-14

Uwielbiam jej twórczość. Pomysłowa akcja, nietuzinkowe zwroty. Trzyma napięcie. Warto. 10/10

MaG | 2019-03-20
Przeczytana: 20 marca 2019

Standardowo: zagadki nie rozwiązałam, nie mniej książka jest po prostu dobra, ni mniej ni więcej.
Brakowało mi odrobinę klimatu, który zazwyczaj jest tworzony w kryminałach Agathy Christie - tej tajemniczości, czasem grozy i humoru. Miałam trochę wrażenie, że książka jest dość płaska jeśli chodzi o rozgrywającą się tam akcję. Nie wzbudzała we mnie żadnych emocji i nie zachęcała mnie do główkowania kto faktycznie jest mordercą.

Książka nijaka, dobra na wieczór lub dwa żeby po prostu się odprężyć. Niestety nie jest to pozycja, którą zapamiętam na dłużej i gorliwie będę polecać innym.

BluexRaven | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Los chciał, że moim pierwszym spotkaniem z Agathą Christie, po książki której zamierzałam sięgnąć już dawno, była nie oryginalna powieść, ale adaptacja sztuki, napisana przez Charlesa Osborne'a. Ta krótka książeczka dała mi jednak pełny obraz stylu, w jakim Agatha Christie pisała swoje kryminały, a o którym tyle wcześniej słyszałam.

Jestem przede wszystkim pod ogromnym wrażeniem, jak w tak krótkiej formie autorom (moim zdaniem honor należy się zarówno pani Christie, jak i panu Osborne'owi, który "upchnął" sztukę w książkę) udało się zmieścić całą historię morderstwa. Historia była bowiem, mimo wszystko, dość skomplikowana i pełna drobnych szczegółów, które dopiero na koniec stały się oczywiste.

Bohaterowie, choć pewnie nie zostaną przeze mnie zapamiętani na długo z racji tego, że pojawili się w moim życiu bardzo przelotnie, byli całkiem sympatyczni. Szczególnie do gustu przypadła mi panna Peak ze swoim specyficznym charakterem. Klarysa, główna bohaterka, też była całkiem ciekawą...

SFspace | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019

Nawet gdyby nie było autora na okładce, to i tak łatwo byłoby domyślić się kto napisał tę książkę. Równie dobrze możnaby umieścić tam Herkulesa Poirota.
Moim skromnym zdaniem, trochę nie pasuje tu wątek skrzywdzonej dziewczynki. Skoro to czarna komiedia, to raczej bym tego nie dodawał.

Mimo wszystko polecam

chimera | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Krótka opowieść momentami bardzo dowcipna i jak zawsze u mistrzyni kryminału genialna

SickSense | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Dobry i wciągający kryminał, ale zabrakło mi efektu "wow" przy rozwiązaniu zagadkowego morderstwa.

Ulka07 | 2018-11-22
Przeczytana: 20 listopada 2018

Szczerze mówiąc nie zachwyciła mnie. Taka króciutka książeczka. Zanim akcja się rozwinęła, to już się skończyła.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Klarysa Hailsham-Brown mieszka z mężem Henrym w wynajmowanym domu, a właściwie rezydencji - Copplestone Court. Henry jest urzędnikiem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i chwilę po powrocie do domu udaje się na lotnisko, by odebrać ważnego rangą gościa. Klarysa jest jego drugą żoną, a zarazem macochą dla jego dwunastoletniej córki Pippy. Dom należał kiedyś do Sellona, handlarza antykami, którego zamordowano, choć oficjalna wersja jest inna.

W willi przebywa trzech mężczyzn, którym Klarysa daje się poznać jako osoba skłonna do żartów i uwielbiająca "gdybać". "Gdyba" sobie na temat trupów w salonie, potajemnych ślubów Henry`ego, czy wyboru pomiędzy mężem a jednym z gości - Jeremym. Niespodziewanie do rezydencji przyjeżdża Oliver Costello, obecny mąż byłej żony Henry`ego. Jako powód wizyty podaje chęć przejęcia przez prawdziwą Matkę dziewczynki, Mirandę, opieki nad Pippą. Czy to prawda? Może jest inny powód? Czego tak naprawdę szuka w tym domu Costello?

Nie byłoby kryminału, gdyby...