Toskania, że mucha nie siada

Wydawnictwo: Pascal
Toskania, Italia, Włochy

Anna Mucha - jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Aktorka z doświadczeniem dziennikarskim, która od 12 lat ubiera rzeczywistość w słowa. Blogerka. Pisze co ją kręci, co podnieca, a co wkurza. Wielbicielka Italii, dobrej kuchni, aut i nieżona pół-Włocha. Pomimo bardzo intensywnego trybu życia najbardziej lubi dolce far niente i dolce vita.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

CzarneEspresso | 2017-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Annę Muchę nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ja sama mam do niej stosunek niezbyt sprecyzowany. W zasadzie jest spoko, choć jak na mój gust jest nieco zanadto bezpruderyjna :) Mniejsza z tym :) W każdym razie wykazała się pewną autoironią (która bardzo mi przypadła do gustu), pisząc, że oto powiększyła grono piszących celebrytów :) No cóż, trudno się z tym nie zgodzić. Niemniej, przyznaję, że Anna Mucha popełniła książkę całkiem przyjemną :)

Przyjemna to dobre słowo. W zasadzie Toskania, że Mucha nie siada nie może aspirować do miana przewodnika. To w zasadzie książka o tym, jak nasza autorka czerpie z życia pełnymi garściami - w tym wypadku będąc we Włoszech. Owszem znajdziemy tu kilka przydatnych adresów (głównie restauracji) oraz kilka ciekawych miejsc, ale to by było na tyle. Autorka skupia się przede wszystkim na dolce far niente i dolce vita :) Nie będę ukrywać, że wyraża się to głównie poprzez jedzenie :) Mucha nie ukrywa, że lubi jeść (nawet takie rzeczy, których ja...

Katarzyna | 2017-04-19
Przeczytana: 2017 rok

Książki podróżnicze, reportaże czy przewodniki są dla mnie w pewnym sensie zagadką, czymś nowym i ciekawym. Zwłaszcza jeśli pisane są z pasją, prostym i czytelnym językiem. A jeśli dodatkowo jest mnóstwo amatorskich zdjęć to już w ogóle rewelacja. Książka Ani Muchy dla mnie właśnie taka jest. Może nie jest to typowy przewodnik ale widać w reportażu autorki kawał pasji i serca, a także zamiłowanie jej ukochaną Toskanią. Dzięki fajnym opisom, wspomnieniom i fotografiom przybliżyła nam nieco swój umiłowany zakątek świata. Zabrała nas w podróż po regionie, przybliżyła nieco kulturę Włochów, ich zamiłowania i kuchnię. Przede wszystkim kuchnię! Przelewając miłość do Toskanii na papier i zdjęcia, wszczepiła w nas cząstkę tego urokliwego miasta, zachęcając do bliższego zapoznania.

Dla mnie bardzo fajna pozycja. Ciekawa, prosta i kolorowa.

Jestem dumna, że w rozdziale "Odrobina Włoch w Polsce", Ania wskazała restaurację w moim miasteczku, jako jedno z interesujących miejsc, w którym...

tajemniczeksiazki | 2017-01-17
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Niezmiernie rzadko udaje mi się czytać takie książki. Dlaczego? Sama nie wiem, jednakże do lektury każdej z nich mimowolnie podchodzę z ogromną rezerwą. Tym razem było podobnie, jednakże książka ta wcale nie okazała się zła.

"Toskania, że mucha nie siada" to nic innego, jak przewodnik autorstwa Anny Muchy i jej partnera Marcello po egzotycznych i wciąż mało docenianych w naszym kraju Włochach, a dokładniej po Toskanii. I choć wielu mogłoby się tego nie spodziewać po autorce, pozycja ta jest naprawdę wartościowa i mądrze napisana. Serio!

To, że Toskania, jak i całe Włochy są wielką miłością aktorki możemy zobaczyć już niemalże od pierwszych stron lektury. Pani Mucha z wielką pasją i zaangażowaniem opowiada o tymże regionie, ani przez moment nie przynudzając, co przy tego typu publikacjach jest ogromną zaletą w moich oczach, bo i na co komu suche fakty, czy tryliard niepotrzebnych zdań o historii regionu, z których nikt nic nie zrozumie, prawda?

Jako, że gotowanie i kuchnia to...

alepio | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Jestem pewna, że kiedy uda mi się ponownie wybrać do Włoch to pierwsze co zapakuję to ta książka!!! I zrobię wszystko co możliwe żeby trafić przynajmniej w kilka miejsc o których pisze Anna Mucha, żeby spróbować polecanych przez nią dań ( strasznie żałuję, że nie mogłam tego zrobić kiedy byłam pierwszy raz we Włoszech, przewodniki nie umiały mi podpowiedzieć takich super smaczków i napewno jeśli chodzi o jedzenie, to błądziłam jak dziecko we mgle, a tu proszę to co najlepsze Ania Mucha podaje nam na tacy). Książka pięknie wydana, śliczne zdjęcia, tekstu nie za dużo ale opisy w punkt.

Lenka | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Książkę przeczytałam w dwa dni, właściwie w kilka godzin. To taki bardziej przewodnik po Włoszech, mistrza pióra tu nie znajdziecie. Wydaje mi się, że w książce jest więcej zdjęć niż treści, choć pewnie, gdybym to policzyła to by wyszło po równo. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o Italii, ale spodziewałam się czegoś lepszego. Myślę, że to książka głównie dla tych osób, które chcą bliżej poznać Włochy, głównie jeśli chodzi o jedzenie, bo tego jest tam najwięcej.

Renata | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Italia

Nastawiałam sie sceptycznie do tej książki ale zostałam pozytywnie zaskoczona. Pani Ania nie nachalnie przedstawia Toskanię jaka sama poznała. Do tego zdjęcia, których jak dla mnie mogłoby byc więcej.

Amavel | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 20 lipca 2015

Bardzo miło zaskoczyła mnie Ania Muchą tą książką! Lekturę czyta się z wielką przyjemnością, gdyż język jest lekki i przyjemny. Toskania przedstawiona oczami Muchy na mnóstwo smaków i zapachów. Zdjęcia są przepiękne a jednocześnie takie naturalne- doskonale oddają klimat Toskanii. Aż chce się od razu spakować i jechać do Włoch. Polecam!

Isabel Czyta | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 17 lipca 2015

Pełna recenzja dostępna na blogu: http://isabelczyta.blogspot.com/2015/07/19-toskania-ze-mucha-nie-siada-anna.html

Moim marzeniem jest zwiedzenie całego świata. Niestety obawiam się, że nie zwyczajnie nie będzie mnie na to stać. Z rodzicami zawsze wyjeżdżam nad polskie morze, a wycieczki szkolne ograniczają się do sąsiednich państw. Na szczęście są tacy, którzy mogą w tej sytuacji przyjść mi z pomocą.

Jestem pewna, że znacie Annę Muchę. Często widzimy ją w polskich filmach, kolorowych czasopismach i na najróżniejszych galach. Kojarzymy ją z roli w serialu "M jak miłość" i innych filmach wielkiego ekranu. Śledzimy jej życie za pośrednictwem dziennikarzy, którzy niczym łakome sępy polują na każdą informację, robią zdjęcia. Oceniamy ją znając tylko poprzez obiektywy i ekran telewizora. Ale jaka jest naprawdę polska gwiazda?

Przyznaję się, nie przepadam za Anną Muchą. Nigdy nie rozumiałam szumu wokół jej osoby. Traktowałam ją z przymrużeniem oka, widziałam w niej jedynie dobrą...

Zosia Filipiuk | 2015-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Bardzo smakowita. Wahałam się czy sięgnąć po nią, bo nie znoszę celebryckich grafomanów, ale ostatecznie zachęciło mnie wydawnictwo: Pascal. Książka jest kulinarną podróżą po Toskanii,po włoskich smakach, uroczo subiektywna. To jest Toskania Anny Muchy, a nie żadna próba stworzenia uniwersalnego przewodnika. Po lekturze zaczynasz szukać Agriturismo i pakujesz walizki na wakacje.