W pogoni za miłością

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
karollllllla

W pewien styczniowy poniedziałek Ewa i jej babcia decydują się na „wielką ucieczkę”. Babcia ma 79 lat i właśnie rozstała się z dziadkiem, a jej wnuczka Ewa przeżywa wewnętrzny kryzys – nie potrafi się zdecydować na jednego z dwóch mężczyzn swojego życia. Podczas burzliwej podróży do Włoch pada wiele ważnych i trudnych pytań: Ile kompromisów wytrzyma związek? Ile razy można zaczynać od nowa?...

Babcia ma 79 lat i właśnie rozstała się z dziadkiem, a jej wnuczka Ewa przeżywa wewnętrzny kryzys – nie potrafi się zdecydować na jednego z dwóch mężczyzn swojego życia. Podczas burzliwej podróży do Włoch pada wiele ważnych i trudnych pytań: Ile kompromisów wytrzyma związek? Ile razy można zaczynać od nowa? Czym się kierować, podejmując decyzje? I jeszcze: Jakie to uczucie, być jak Sophia Loren?

źródło opisu: http://www.empik.com/w-pogoni-za-miloscia-heinrich...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/w-pogoni-za-miloscia-heinrich...»

lwica | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

piękne odejście i pożegnanie. A wybory - każdy z nas podejmuje decyzje każdego dnia, mniej lub bardziej przemyślane

kruczek | 2016-06-07

Moja ocena

Ewa od sześciu lat jest w stałym związku z Johanem. Ma dobrą pracę, piękne mieszkanie, ale do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego -dziecka. Jednak Johan ma inne plany na przyszłość niż pragnienie potomka. Dla niego najważniejsza jest kariera nauczycielska i możliwość zwiedzania świata. Nie w głowie mu ślub i dzieci.
Ewa nie rozumie decyzji swojego partnera. Czuje się przez to samotna i niekochana. Mimo, że ufa Johanowi to i tak coraz częściej zaczyna wątpić w jego miłość.

Pewnego razu spotyka na dyskotece przystojnego Tobiasza. Pod wpływem nagłego zauroczenia i mocy alkoholu, traci dla niego swoje serce i rozum.
Gdy ranek budzi ją ze snu, Ewa wita dzień w ramionach Tobiasza.

Po zdradzie, Ewa jest w wielkiej, uczuciowej rozterce. Ponieważ czuje, że kocha ich obu i niestety nie potrafi wybrać z kim chcę być.
Czy z Johanem, który daję jej stabilizację i przyjaźń.
Czy może z Tobiaszem, który rozumie ją bez słów i spełnia jej ukryte pragnienia.

W tym całym bagnie...

Muminka | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 czerwca 2016

W Sylwestra przebojowa babcia Ewy oznajmia jej, że odchodzi od dziadka. Ewa od 6 lat jest w zwiazku z Johannesem, ale namiętna miłośc zmieniła się w zażyłość. Fizjoteraputka na co dzień styka się z dziwacznymi zachciankami i pomysłami emerytów, więc zachowanie ukochanej babci niezbyt ją porusza. Wraz z ukochanym nie chcą się "ustatkować", ale etap łóżkowych szaleństw jest chyba za nimi. na dodatek heca z babcią, która planuje wyjazd gdzieś daleko i przeprowadzkę. Ewa towarzyszy więc kobiecie w podróży przez Niemcy, Włochy, aż na ELbę, by zażyć prawdziwych wakacji i pokazać babci piękno tego świata. Chce też wyperswadować staruszce takie drastyczne zmiany.
Stospniowo przez parę dni mamy okazję poznać nietypową sytuację bohaterki. Ewa tkwi w klasycznym trójkącie, bo poznaje Tobiasza. szybko zdradza z nim aktualnego partnera, choć ten ma bagaż doświadczeń, kilkuletniego syna, czyli uczuciowy galimatias na całej linii. Najgorsze, że obaj doskonale się uzupełniają i zaspokajają jej...

chabrowaczytelniczka | 2015-12-10
Przeczytana: 17 września 2015

Renoma wydawnictwa PWN mówiła mi, że książka nie będzie taka do końca łatwa. Jakież było moje zdziwienia gdy przeczytałam ją w jeden dzień.

Ewa, fizjoterapeutka ma poukładane życie. Uporządkowanego i idealnego Jo, z którym mieszka już kilka lat. Gdy pewnego dnia babcia Ewy dzwoni do niej z wiadomością, że rozstaje się z dziadkiem dziewczyna jest zaskoczona. Jeszcze bardziej gdy w klubie spotyka przystojnego Tobiasza. Obie, babcia i wnuczka udają się w szaloną podróż do Włoch.

Opis sugerowałby, że jest to niezwykle lekka obyczajówka. Nic bardziej mylnego. To liryczna słodko-gorzka opowieść o życiu i podejmowaniu trudnych wyborów. Jest bardzo przejmująca, skłania do refleksji. Dawno się tak nie wzruszyłam podczas czytania książki.

Zakończenie jest magiczne, chociaż nie do końca takie jak się spodziewałam. Autorka mogła wyjaśnić którego z mężczyzn wybrała Ewa.

Polubiłam obie szalone bohaterki. Ewę, która musiała wybrać pomiędzy znanym sobie od lat poczuciem bezpieczeństwa, a...

Utratka | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Miła historia z dość zaskakującym zakończeniem. Nie mogę niestety książki nazwać bardzo dobrą, bo styl pisarki (lub tłumaczenie) nie były w moim guście.

Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Kapitalna i genialna równocześnie. Okraszona subtelną dawką dowcipu. Książka ukazuje cudną i rozczulającą zarazem relację pomiędzy główną bohaterką i jej babcią. Przeżywają ciekawe przygody podszyte dozą spontanu. Niestety zakończenie nie było takie jak oczekiwałam. Brakowało mi konkretnych informacji o podjętej decyzji co do wyboru właściwego mężczyzny. Rozczarowałam się zakończeniem związanym z babcią. Liczyłam na tzw. Happy End, którego tutaj nie znalazłam.
Ale warto przeczytać - zwłaszcza podczas wakacyjnych podróży, niekoniecznie do Włoch :)

Kasiek | 2015-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 lipca 2015

Piękna okłada i intrygujący tytuł sprawiły, że bez zapoznania się z opisem na okładce sięgnęłam po tę książkę. Nazwisko autorki też nic mi nie mówiło. Czy było warto poświęcić czas tej lekturze? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Fabuła nie zaskakuje - ona jedna, a ich dwóch. Którego kocha, a w którym jest zakochana? Którego ma wybrać? Czy tego, który jest opoką, czy tego, który jest odskocznią od codzienności? A do tego nietuzinkowa babcia, jej pomysły, opinie, zwierzenia. Całość składa się na kilka szalonych dni z życia Ewy, a zakończenie daje do myślenia. Książka jednak nie wydała mi się zbyt interesująca, wahałam się w trakcie czy jej nie odłożyć, dobrnęłam do końca, ale zapewne na długo nie zostanie mi w pamięci.