Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie

Wydawnictwo: Novae Res
Piotr_O

Nieskalana sławą to historia kobiety wyprzedzającej swoją epokę o pokolenia – Marii Skłodowskiej-Curie. Kobiety wyjątkowej nawet jak na nasze współczesne standardy. Ponadprzeciętnie odważnej i upartej. Pełnej pasji. Romantyczki uwikłanej w czas przemian. Kobiety praktycznej, pracowitej i niezłomnej. Ubóstwianej i znienawidzonej, podziwianej i pogardzanej. Wiernej żony, oddanej kochanki,...

Kobiety wyjątkowej nawet jak na nasze współczesne standardy. Ponadprzeciętnie odważnej i upartej. Pełnej pasji. Romantyczki uwikłanej w czas przemian. Kobiety praktycznej, pracowitej i niezłomnej. Ubóstwianej i znienawidzonej, podziwianej i pogardzanej. Wiernej żony, oddanej kochanki, wymagającej, ale troskliwej matki. Kobiety kosmopolitycznej, a jednocześnie wielkiej patriotki polskiej i francuskiej. Skandalistki, "świętej", noblistki. Odkrywczyni polonu i radu. Odważnej społeczniczki, skrytej i intrygującej samotniczki w zdominowanym przez mężczyzn świecie.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Oleg | 2018-11-19
Przeczytana: 2018 rok

Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Polecam na deszczowy wieczór :)
Na początku trochę drażniły mnie wszechobecne w książce cytaty z listów etc. jednak po przeczytaniu całości stwierdzam, że są jednym z najmocniejszych punktów książki, ponieważ oddają osobiste uczucia, ukazują prawdziwe relacje, cechy osobowości i punkt widzenia osób je piszących. Warto przeczytać.