Klientki ciucholandu

Wydawnictwo: Poligraf
literatura piękna
Alfalfa

"Po chwili samochody wjechały na pięknie brukowane podwórko. Anka przyszła się przywitać, a jednocześnie usprawiedliwić męża, że w tym momencie jest pod prysznicem i za chwilę przyjdzie. Prosiła, aby rozgościli się na tarasie. Nagle ujrzała wysiadającą z samochodu Kasię i zaniemówiła z wrażenia. – Dzień dobry, Aniu – powiedziała Kasia, zbliżając się do tarasu. – Nie spodziewałaś się, że mogę cię kiedyś odwiedzić? – dodała, chrząkając. – Witaj. Tak. Nigdy bym się nie spodziewała, że kiedykolwiek przyjedziesz – przyznała niechętnie Anka. Nagle na taras wszedł Wiesiek. Na widok trzech samochodów, ludzi siedzących na tarasie i Kasi zmieszał się i najchętniej schowałby się w mysiej dziurze. – Dzień dobry, Wiesiek! – powiedzieli chórem. Nie odpowiedział. Stał i drapał się po głowie. – Aby nie przedłużać naszej wizyty, proszę, abyście usiedli tutaj z nami, bo mamy do was sprawę – powiedział Stach donośnym i pewnym siebie głosem."

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=545

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=545

Ilona | 2016-02-26
Przeczytana: styczeń 2016

Oprócz ładnej okładki nic ciekawego. Przeczytałam ok. 100 stron i odłożyłam. Za dużo dialogów (raczej tych z gatunku drętwych) i to własnie z nich składa się ta książka, nieprawdopodobne sytuacje (choćby całkowita wyprzedaż towaru, kawki przy domowym cieście, itp. , pomijam sytuacje z "windykacją"). Niczym mnie ta książka nie ujęła.