7 rzeczy, o których nie powiedzą ci lekarze. Poradnik zdrowego stylu życia

Tłumaczenie: Mateusz Suchecki
Wydawnictwo: Vivante
7 Things Your Doctor Forgot to Tell You: A Guide for Optimal Health
zdrowie, medycyna

Masz dość kolejek do lekarzy? Skutecznie wzmacniaj swoje zdrowie prostymi metodami, o których nie powie ci żaden specjalista! Oto książka, która powinna się znajdować w każdej poczekalni lekarskiej, przychodni rodzinnej i gabinecie lekarskim, a na pewno w każdym domu. Jej autorzy odważnie mówią o kwestiach, które lekarze pierwszego kontaktu pomijają, przez co diagnozowanie chorób i wdrażanie...

Masz dość kolejek do lekarzy?

Oto książka, która powinna się znajdować w każdej poczekalni lekarskiej, przychodni rodzinnej i gabinecie lekarskim, a na pewno w każdym domu. Jej autorzy odważnie mówią o kwestiach, które lekarze pierwszego kontaktu pomijają, przez co diagnozowanie chorób i wdrażanie efektywnego planu leczenia trwa niezwykle długo. Powołując się na prostą prawdę mówiącą, że "zdrowie jest sztuką wyboru, a nie dziełem przypadku", pokazują jak prowadzić rozmowy z lekarzami, aby otrzymać skuteczny plan leczenia, a także podpowiadają jaką profilaktykę stosować, by prowadzić zdrowy styl życia.

Wśród tytułowych 7 rzeczy znalazły się takie kwestie, jak:

* Wpływ prawidłowej postawy podczas wykonywania codziennych zadań na ogólny stan fizyczny i psychiczny (!) człowieka;
* Kluczowe założenia popularnej i niezwykle skutecznej chiropraktyki i sposoby na jej wykorzystanie w uzdrawianiu własnego ciała;
* Konsekwencje długotrwałego przyjmowana leków i skutków ubocznych, jakie wywołują;
* Istotne zagrożenia płynące ze szczepień.

Czytelnik odnajdzie tu także wiele praktycznych wskazówek z różnych dziedzin zdrowia: od listy zdrowych zastępników nabiału, poprzez niezwykle pomocny uniwersalny test zdrowia, aż po łatwe do wprowadzenia zasady zdrowego i zbalansowanego stylu życia.

"Zdrowie to stan optymalnego, fizycznego, chemicznego i społecznego dobrobytu. Nie polega ono wyłącznie na braku objawów choroby".

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2015

źródło okładki: www.illuminatio.pl

Albert | 2019-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Całkiem wesołe, w rodzinie się przyjęła jako prezent dla seniora.

książek: 1944
Weronika | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Kolejny poradnik o tym jak żyć w sposób zdrowy i szczęśliwy z dala od przemysłu farmaceutycznego, sterowanych przez lobby diet i lekarzy-oszustów. Kolejny poradnik mówiący o tym, że każdy z nas ma
w sobie moc by się uzdrowić o ile zadba o ruch, naturalne jedzenie i ... wizyty u chiropraktyków.
No właśnie. O ile przeczytałam kilka książek-perełek na ten temat, to ten poradnik stanowi dla mnie zbiór zebranych przez innych rad, plus kilka nowych przykładów i cytatów plus zachęta do korzystania z praktyk chiropraktyków. Prawie jak reklama ich usług.
Książka miejscami sprzeczna. Niby zachęca do życia w zgodzie z naturą i nie stosowania produktów nienaturalnych, a jednak zamiast gryzienia pietruszki (na brzydki zapach z ust) poleca… tabletki z tejże. Takich wpadek jest więcej.
Nie polecam, zważywszy, że na rynku jest kilka naprawdę dobrych książek o tej tematyce.