Saszka

Główna bohaterka, Joanna, jest częstym gościem na warszawskim torze wyścigów konnych. Pewnego dnia przypadkowo znajduje tam ciało zmordowanego dżokeja. Podejmuje współpracę z policją i jednocześnie prowadzi prywatne śledztwo. Razem z grupką znajomych grających na wyścigach stara się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pojawiają się pierwsi podejrzani, a wśród nich członkowie mafii…

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Ola | 2018-12-31
Przeczytana: 1987 rok

X

Queequeg | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

„Wyścigi” to powieść Chmielewskiej o której mam dość dziwne zdanie. Uważam ją za bardzo dobrą ale jest jedną z najmniej przeze mnie lubianych. Dziwne to może ale już wyjaśniam.

Dlaczego jest dobra? Chmielewska zgrabnie utkała intrygę wplątując ją w temat hazardu a dokładnie wyścigów konnych, które ubóstwiała i na temat których miała wiedzę przeogromną i to doskonale widać podczas lektury tejże powieści. Poza tym dowcip jak to u niej – ciągle na wysokim poziomie.

Dlaczego jedna z najmniej przeze mnie lubianych? Wszystko właśnie przez tematykę tychże wyścigów. Jest to dla mnie temat zupełnie niezrozumiały, nie rozumiem tych prawideł, całej tej organizacji, tych wszystkich porządków, ścian, tripli i innych obcych mej duszy a zwłaszcza umysłowi pojęć związanych z tematyką wyścigów. Stąd też czytało mi się to opornie.

Może gdybym miał większe pojęcie o tym, może gdybym miał w sobie żyłkę hazardzisty i upodobanie do wyścigów konnych to bym tę powieść docenił. A że tak nie jest to...

MagdaZ | 2018-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Zgadzam sie z innymi opiniami czytelników, temat wyścigów przytłacza książkę. Cieżko sie ją czytało.

asiunia1312 | 2018-08-02
Przeczytana: 31 lipca 2018

Za dużo wyścigów, za mało kryminału. Podziwiam ludzi z pasją, ale szczegółowe opisy gonitw czy systemu typowania zwycięzców za mocno przytłoczyły główny wątek.

Vemona | 2018-04-17
Przeczytana: 1993 rok

Autorka bardzo się skupiła w tej książce na swojej pasji - wyścigach. Dla osoby nie bardzo zainteresowanej tematem może to być nudne, mnie nie przeszkadza, gdyż jest też nieboszczyk, są zabawne dialogi (choć przeważnie odnoszące się do koni i wyścigów), ogólnie jest to jeszcze Pani Joanna w całkiem dobrej formie.
Zdecydowanie wolę tę książkę, niż wiele późniejszych, w których gdzieś zanika to "coś", co było tak pociągające w prozie autorki.

ElViento | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Po odwiedzeniu wyścigów lubię tę książkę dużo bardziej. Łatwiej wczuć się w klimat i namiętności, targające bohaterami. Polecam, wciągająca akcja i duża dawka humoru.

gosia5791 | 2017-07-12
Przeczytana: 02 lipca 2017

Troszkę rozczarowuje. Widać nie każda Chmielewska jest super...

sonia poniatowska | 2017-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Niestety... Dawno nie męczyłam się tak z czytaniem ksiązki, mimo, że i krótka i zapowiadała się ciekawie. W kasiążce znajduje się tak dużo nawiązań do wyścigów konnych i tak wiele określeń związanych z tą dyscypliną, że nie mogłam skupić się na samej zagadce kryminalnej. Gubiłam się niejednokrotnie w żargonie wyścigów i sama nie wiedziałam do końca o czym czytam. Dla osób, które nie mają z wyścigami nic wspólnego, zdecydowanie nie polecam zabierania się za tą lekturę.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-24

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawia do łez. Literatura nie musi być wysokich lotów, może też tylko bawić. Dla odstresowania świetna.

zuziaSama | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Wymęczyłam do końca... Jedyne co mi się podobało, to wyjaśnienie zasad gry na wyścigach :-)