Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie

Wydawnictwo: Papilon
9788324571925
emik84

Nieznośna Skarżypyta, uparty Staś Pytalski, kłamczuch Grześ, roztargniony pan Hilary, tchórzliwy Stefek Burczymucha... Któż z nas, dorosłych, nie zna najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Marii Konopnickiej. Czytaliśmy je wielokrotnie, śmiejąc się z przywar tytułowych bohaterów, zwłaszacza że nie są nam obce. Dostrzegamy je u swych przyjaciół, dzieci, rodziców, sąsiadów, a często i u siebie samych.
Najwybitniejsi polscy poeci pokazują w swoich utworach ludzkie wady, przerysowując je, by poprzez żart i satyrę wywołać u czytelnika refleksję na ich temat. Unikają przy tym zbędnego moralizowania.
Zachęcamy do zapoznania dzieci z przygodami niesfornych bohaterów oraz do poświęcenia chociaż chwili na rozmowę o przeczytanych wierszach.

Zapraszamy do krainy najpiękniejszych i najbardziej znanych wierszy polskich poetów.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!