Adventure Time: Słodkie opowiastki t. 1

Wydawnictwo: Studio JG
komiksy
semidevilish89

„Słodkie opowiastki” #1 to wszystko, co najlepsze w serii „Adventure Time”. Szereg krótkich historyjek z Krainy Ooo pozwala nam przyjrzeć się dokładniej bohaterom tego barwnego uniwersum. W pierwszym tomie „Słodkich opowiastek” razem ze Słoniczką rozwiążemy zagadkę tajemniczego cydru, poimprezujemy z Imprezowym Irkiem, posprzątamy przerażający dom Marceliny, ruszymy na przejażdżkę z Sir Slicerem, będziemy świadkami miłosnych podbojów Lodowego Króla, przeżyjemy grudkowe dramaty Królewny Grudkowego Kosmosu i wiele, wiele, wiele innych przygód. Bo w końcu na co mamy porę?

źródło opisu: http://studiojg.pl

źródło okładki: studiojg.pl

Vest | 2015-11-14

Może zacznę, że przeczytałam pierwsze tomy wszystkich nowinek od JG z 'zakresu' Pory na Przygodę. Z nich wszystkich to właśnie Słodkie opowiastki- choć zapowiadało się najgorzej- podobało mi się najbardziej. Historyjki są różnej długości. Niektóre zajmują jedną stronę, inne kilka. Cały tomik jest wypakowany ślicznymi obrazkami, same komiksy rysowane są przez innych autorów, zupełnie innymi stylami. Spotkamy się więc z realistyczną Marceliną oraz BMO wyjętym z kreskówki. Niektóre historie przeczytałam lekko się uśmiechając, przy innych potrafiłam wybuchnąć śmiechem. Mimo, że nie jest to pozycja zbyt podniecająca jest zdecydowanie moim ulubieńcem na polskim rynku PnP.

Artur Wołoszyn | 2017-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Uroczy, piękny, zabawny i genialny zbiór krótkich opowiadań w świeci Pory na przygodę. Rzeczą, która od razu rzuca się w oczy i która bardzo przypadła mi do gustu jest to, że każde opowiadanie ma swój klimat i każde jest rysowane inną kreskę, gdyż każde jest tworzone przez kogoś innego. To kolejne przygody z naszymi ulubionymi bohaterami z Adventure Time, w sam raz dla fanów!

(...) Album wyróżnia się różnorodnością graficzną. Dodatkowo artyści potraktowali zaproszenie do udziału w projekcie bardzo swobodnie, nie starając się na siłę wpasować w kanoniczne uniwersum Adventure Time. Zaprezentowane fabuły nie są ze sobą powiązane. Przy okazji warto wspomnieć, że nie wiążą się bezpośrednio ani z serialem animowanym, ani z główną linia komiksów pisaną przez Ryana Northa. Tym, co spaja antologię są występujące postaci – wszystkie pochodzą z krainy Ooo. W większości opowieści swoje pięć minut na głównej scenie dostali bohaterowie dalszego planu, a Finn i Jake tym razem grają role drugoplanowe. To ciekawy zabieg, bo dzięki niemu czytelnik ma okazję poznać bliżej Imprezowego Irka, Lodowego Króla, Królewnę Hot-Dog, Miętówkę, Zuzę Silną i wielu, wielu innych.

Osoby, które miały kontakt z krainą Ooo jedynie przez komiksy, a nie przez animację, podczas lektury Słodkich opowiastek mogą się zagubić w gąszczu występujących postaci. Zapewniam, zdezorientowanie szybko...

Rick Sanchez | 2018-02-01
zaleniważebyczytać | 2017-10-01