Kocham Cię mamo

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

„Kocham Cię Mamo „ - jest książką, w której pewna kobieta na skutek losowych wydarzeń decyduje się opisać swój życiorys i przesłać go pewnemu mężczyźnie. Fabuła rozpoczyna się, kiedy Marek otrzymuje zwięzły list oraz paczkę. Czytając historię Karoliny zaczyna poznawać jej fascynujące i w dużej mierze tragiczne życie oraz na rozumieć zawiłe koleje jej losu.

źródło opisu: bonito.pl

źródło okładki: bonito.pl

Bardzo mnie poruszyła ta książka, mnóstwo emocji prawdziwych, wzruszeń dała historia dramatyczna, poruszająca za serce wzrusza bardzo, zachwycona jestem książką pełna ciepła, mądrości wartościowa, życiowa z przesłaniem:))

Magdzialena | 2016-02-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016 :)
Przeczytana: 27 lutego 2016

Własnie skończyłam czytać książkę Pani Justyny pt: "Kocham Cię mamo" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jak przed południem bez większego przekonania zaczęłam czytać, tak kilka godzin później z niecierpliwością czekałam na zakończenie.
Prawie trzydziestoletni Marek, dostaje przesyłkę od swojej biologicznej matki, w której znajduje się życiorys jej życia, tłumaczący, dlaczego go nie wychowała, dlaczego jej przy nim nie było. Tłumaczący, jak to się stało, że ona sama właściwie nie wiedziała iż on żyje. Kłamstwo, właściwie ogrom kłamstw, ze strony najbliższych nie pozwoliły Karolinie normalnie żyć.
Nie umiem właściwie opisać tej książki. Kłamstwo, rozpacz, zabójstwo, śmierć, wybaczenie, po prostu wszystko.
Bardzo, ale to bardzo polecam wszystkim tę książkę. Moja ocena 9/10

Kasia | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

"Kocham Cię Mamo" Justyny Eweliny Depta to powieść która od samego początku trzyma czytelnika w napięciu. Marek dostaje przesyłkę. Paczka zawiera list od Karoliny Masłowieckiej oraz rękopis całego jej życia. I właśnie tym jest cała książka- życiorysem głównej bohaterki, Karoliny.
Czytając niejednokrotnie się wzruszyłam.
W powieści znajdujemy opór, zauroczenie, krzywdę, dojrzałą miłość, duchowe oddanie, wiarę, akceptację bólu i cierpienia, jak radość i przebaczenie. Nie będę opisywać co przeżyła Karolina w swoim życiu, to po prostu trzeba przeczytać. Naprawdę godne polecenia.
"-Wybaczyć Ci?- zapytał.-Nie mam czego ci wybaczać. Nie zrobiłaś nic, co musiałbym ci wybaczać- powiedział i popatrzył jej prosto w oczy.- Nic nie było twoją winą. To nie ty zdecydowałaś o tym, to nie ty pragnęłaś tego wszystkiego. To raczej ty powinnaś wybaczyć mnie...- przebaczyć mi moją głupotę."

Monika | 2015-05-20

"Kocham Cię mamo " - to książka, która opowiada zarówno o miłości jak i o umiejętności prawdziwego przebaczenia; adresowana do czytelników w każdym wieku.