Herbarz szlachty polskiej

Wydawnictwo: Dragon
hobby
odette

Herbarz jest prostym sposobem na szybkie sprawdzenie, czy nasze nazwisko jest „szlacheckie”. Choć sam fakt odnalezienia w nim swojego nazwiska jeszcze nie świadczy o szlacheckim pochodzeniu, ale warto wtedy rozpocząć poszukiwania genealogiczne przodków. Ułatwić to może Herbarz szlachty polskiej, który prezentuje zbiór około 70 najbardziej popularnych herbów wraz z nazwiskami rodów, które się nimi posługiwały. Książka uzupełniona jest opisami i ilustracjami poszczególnych herbów szlacheckich, zarysem dziejów heraldyki oraz omówieniem zasadniczych elementów herbów występujących w polskiej heraldyce szlacheckiej.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/467

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/467

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!