Bliźnięta. Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7278-421-6
dzieci, wychowanie, bliźnięta, tkacz

Inne wydania

Książka napisana przez mamę bliźniąt, która dzieli się swym bogatym doświadczeniem rodzicielskim z tymi, którzy stają nieoczekiwanie w obliczu podwójnego szczęścia, ale i podwójnych wątpliwości. W tym dowcipnym i zawierającym bardzo praktyczne wskazówki poradniku znajdziemy m.in. informacje o tym, czym charakteryzuje się podwójna ciąża, jak przygotować się do podwójnego porodu, jakie wózki bliźniacze są dostępne na naszym rodzimym rynku, w jaki sposób karmić i kąpać dwa maluszki, czy rozdzielać bliźnięta w szkole i jak je rozróżniać.

Agnieszka | 2010-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2010

Rewelacyjny i chyba jedyny taki w Polsce poradnik dla rodziców bliźniąt. Nie wiem, ile czasu musiałabym spędzić w internecie w poszukiwaniu tych wszystkich informacji, które się w nim znajdują. Do niektórych pewnie nigdy bym nie dotarła.
Czyta się szybko i lekko, choć przecież nie wszystkie rozdziały są łatwe i przyjemne. Ja dowiedziałam się z niego bardzo wiele, niektóre możliwe problemy dopiero on mi uświadomił, innych rzeczy nie boję się już tak bardzo.
Moim zdaniem to obowiązkowa lektura dla rodziców bliźniąt.

Alia | 2016-07-10

Bardzo przydatna pozycja. Dobrze się czyta, pełna wskazówek.

Bajarka | 2016-03-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Ta książka to tak naprawdę zapis refleksji autorki plus wypowiedzi z forum. Czyta się dość łatwo i przyjemnie. Niektóre wątki, biorąc pod uwagę dzisiejszy stan wiedzy mogłyby zostać dopracowane/ zaktualizowane (np. te o karmieniu).
Generalnie najlepiej nie czytać na początku bliźniaczej ciąży kilku pierwszych rozdziałów o schorzeniach i wadach rozwojowych - bo po co się stresować:)

Agnieszka | 2012-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 27 września 2012

Bardzo dobry i praktyczny poradnik w pogodny sposób opisujący blaski i cienie podwójnego rodzicielstwa. Na pewno jeszcze niejednokrotnie wrócę do tej książki.

Gulbaska | 2013-08-01
Przeczytana: 28 lipca 2013

Z racji swojego stanu musiałam zapoznać się z tematem :)
Książka bardzo życiowa, z całym mnóstwem dobrych rad tych, które już to przeżyły :) Damy radę :)

mbonia | 2016-08-01
marta_s_z | 2015-08-13