Lato na Majorce

Wydawnictwo: Rebis
The Vacationers
Marlena Justyna
Ag2S

Urocza i absorbująca książka, którą pochłania się jednym tchem Jestem gotowa przeczytać wszystko, co napisze Emma Straub! A członkowie rodziny Postów i ich przyjaciele pozostaną ze mną jeszcze na długo. - Elizabeth Gilbert, autorka "Jedz, módl się, kochaj" Dla rodziny Postów dwutygodniowy wyjazd z przyjaciółmi na Majorkę ma być okazją do uczczenia ważnych wydarzeń: zbliża się trzydziesta...

Urocza i absorbująca książka, którą pochłania się jednym tchem

Dla rodziny Postów dwutygodniowy wyjazd z przyjaciółmi na Majorkę ma być okazją do uczczenia ważnych wydarzeń: zbliża się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima, a ich córka, Sylvia, właśnie ukończyła szkołę średnią. Skąpana w słońcu wyspa ze swymi górami, plażami i kortami tenisowymi jest dla nich miejscem ucieczki od napięć narastających w ich domu na Manhattanie. Wydaje się, że do ideału niczego tu nie brakuje, ale to nie takie proste...

Autorka z poczuciem humoru i niezwykłą życzliwością opowiada wartką i ciekawą historię przeżywającej kryzys rodziny. Siedmioro jej bohaterów niepozbawionych wad, ale potrafiących zjednać sobie sympatię czytelnika, próbuje znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: "Jaką drogą mam podążyć dalej?".

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Piotr | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Kiedy przeczytałem w wywiadzie, jakiego udzieliła Jojo Moyes o tej książce i autorce, którą bardzo ceni, postanowiłem ją zakupić. Jojo Moyes zaskoczyła mnie swoją historią, więc w tym przypadku liczyłem na podobne odczucia. A jak było?

Okazja do spędzenia urlopu na Majorce z przyjaciółmi dla rodziny Postów to nieoczekiwany bonus od losu. Czternaście dni to wystarczający okres, aby dla każdego z nich zakończył się wielkimi zmianami. Wyjazd wiąże się z trzydziestą rocznicą ślubu Franny i Jima, a Sylvia ukończyła szkołę średnią. Wyjazd będzie dla niej okazją do intensywnej nauki języka hiszpańskiego. Gejowska para wyjeżdża z myślą o oczekiwanej decyzji dotyczącej adopcji dziecka.

Dwa tygodnie wystarczą, aby każdy z nich stanął w prawdzie przed sobą, przed swoim partnerem i przyznał się do swoich błędów i słabości. Początki urlopu jednak nie są obiecujące. Na jaw wychodzą skrywane problemy małżeńskie, córka zakochuje się w nauczycielu hiszpańskiego, pokazując przy tym swoją...

Katherina87 | 2015-10-11

Dla rodziny Postów dwutygodniowy wyjazd z przyjaciółmi ma być okazją do uczczenia ważnych wydarzeń: zbliża się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima, a ich córka, Sylvia, właśnie ukończyła szkołę średnią. Skąpana w słońcu wyspa ze swymi górami, plażami i kortami tenisowymi jest dla nich miejscem ucieczki od napięć narastających w ich domu na Manhattanie. Wydaje się, że do ideału niczego tu nie brakuje, ale to nie takie proste. Dla każdego z bohaterów wyjazd na dwutygodniowy urlop ma być czymś innym, każdy oczekuje po nim czegoś innego.

Autorka z poczuciem humoru i niezwykłą życzliwością opowiada wartką i ciekawą historię przeżywającej kryzys rodziny. Siedmioro jej bohaterów- niepozbawionych wad, ale potrafiących zjednać sobie sympatię czytelnika- próbuje znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: "Jaką drogą mam podążyć dalej?".

Urocza i absorbująca książka, którą czyta się jednym tchem.

Dla rodziny Postów taki dwutygodniowy wyjazd na długi weekend z przyjaciółmi najlepszymi na Majorkę ma być okazją do uczczenia ważnych w ich w życiu wydarzeń rodzinnych zbliżająca się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima chcą to uczcić, a ich córka Sylvia właśnie ukończyła szkołę średnią. Decydują się wybrać w daleką podróż w skąpanej w gorącym słońcu wyspa z przepięknymi krajobrazami,niesamowitymi, cudnymi górami...pełnymi plażami i wspaniałych kortów tenisowych jest dla nich ucieczką od problemów oderwaniem się od szarej codzienności, a także od ich domu na Manhattanie chcą się rozerwać..wypocząć i świetnie się tam bawić.
Autorka Emma Straub napisała bardzo dobrze swą powieść, jestem pod zachwytem tej książki, super fabuła, dobra akcja zaskakująca z każdą stroną kartki powieści poruszyła moje serce, dodała wzruszeń.
Historia wartka i ciekawa z poczuciem niezwykłym humoru opowiadającej kryzys rodzinny, która bardzo przeżywa ta rodzina, a jest jej siedmioro bohaterów...

Internetowa_cela | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Wydawać by się mogło, że od wakacji nie należy wymagać zbyt wiele. Dobra aura, doskonałe towarzystwo, miła atmosfera i tak naprawdę nic więcej nie jest nam potrzebne. A jeśli do tego planujemy wyjazd na Majorkę to bez wątpienia kumulacja szczęścia.

Z takim właśnie zamiarem rodzina Postów opuszcza głośny, przeciążony rytmem dnia Nowy Jork, aby spędzić czternaście bajecznych dni na Majorce. Cieszyć się słońcem, opalać, odpoczywać, korzystać z uroków tej zaplanowanej już dawno podróży. Zwłaszcza, że Franny i Jim są ze sobą już trzydzieści pięć lat, a ich córka Sylvia ukończyła właśnie szkołę średnią stojąc na progu dorosłego życia. Do rodziny Postów mają dołączyć ich znajomi oraz ukochany syn i brat, Bobby. Szczęśliwa rodzinka w komplecie.

Emma Straub podarowała nam powieść, której konstrukcja rozpisana na czternaście dni w wyjątkowy sposób doprowadza do eskalacji napięć. Bagaż problemów zabranych w podróż zaczyna ciążyć, Jim nie był przykładnym mężem, stało się coś złego, z czym...

Monika | 2017-05-21
Przeczytana: 26 maja 2017

Infantylna! Nudna!

Muminka | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 listopada 2016

Może byc jeśli nie ma się innych lektur pod ręką. Taka sobie powtarzalna, wtórna do bólu i przewidywalna historia o letnim pobycie pewnej rodziny na Majorce. Tylko opisy krajobrazów wzbudziły moją ekscytację, jak na przykład wyprawy śladami Roberta Gravesa i Chopina.
Bohaterowie jednowymiarowi, fabuła się momentami rwie. Mam wrażenie, że to były takie wprawki do konstruwania powieści.

Magda | 2017-07-16
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Szczerze przyznam, że zaczynając czytać „Lato na Majorce” nie byłam optymistycznie nastawiona do, widocznych na pierwszy rzut oka, sporych opisów. Jednak bardzo szybko okazało się, że fabuła książki jest niezwykle wciągająca, głównie dzięki bardzo przyjaznemu stylowi autorki, całość pochłonęłam z niezwykłą lekkością.
Książka opisuje sporo spraw związanych z istotą rodzicielstwa. Pojawia się wiele porównań nawiązujących do tego jak było kiedyś a jak jest teraz oraz wysnuwane są pewne hipotezy na temat tego, co mogło wpływać na taki rozwój wydarzeń. Porusza kwestię niemocy rodziców w odniesieniu do wyborów dokonywanych przez ich dorosłe dzieci. Pojawia się także stwierdzenie, że rodzicielstwo jest przekleństwem…

Recenzja: http://mamao.pl/emma-straub-lato-na-majorce/

vixen39 | 2016-12-31
Przeczytana: grudzień 2016

Bardzo fajna pozycja, taka miła lektura, lekka, dobrze napisana, czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. Ale nie jest to płytkie, bo w tle toczą się małe dramaty bohaterów, ale bez ciężkich i egzystencjalnych przemyśleń, takie zwyczajne życiowe rozterki. Jest małżeństwo w kryzysie, związek na rozdrożu, cudowna para homoseksualna i nastolatka z typowymi problemami. Wszystko to na pięknej Majorce i w cudownym miejscu. Dla mnie zdecydowany plus za pokazanie związku homoseksualnego w takiej ludzkiej postaci, homofobom nie polecam.

Karolina | 2015-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2015

Majorka, to jedna z najpiękniejszych egzotycznych wysp. Latem cieszy się olbrzymim zainteresowaniem przez turystów. Nie można się temu dziwić. Błękit śródziemnomorskiego morza w połączeniu z gorącym piaskiem o złotej barwie tworzy cudowne krajobrazy, które zachwycą każdego. Do tego przepiękne palmowe pióropusze...I właśnie tam postanowiła spędzić urlop rodzina Postów z książki "Lato na Majorce" autorstwa Emmy Straub.

Małżeństwo Franny i Jima przechodzi kryzys...Zbliża się trzydziesta piąta rocznica ich ślubu, tylko nie wiadomo czy będzie to okazja do świętowania, czy wręcz przeciwnie. Sylvia, ich nastoletnia córka po skończeniu liceum wybiera się na studia. A co za tym idzie opuści dom rodzinny. Lawrence i Charles to małżeństwo homoseksualistów, a jednocześnie najlepsi przyjaciele Frann...W życiu mężczyzn również dzieje się wiele, pragną zostać rodzicami...

Czasami taki rodzinny wyjazd łączy się nie tylko z relaksem. Ma w sobie drugie dno i staje się jedynym ratunkiem...Jak w...

Badylarka | 2017-08-21

Jeśli byliście na Majorce, możecie zechcecie porównać swoje wrażenia z historią opisaną przez Emmę Straub w książce pt. "Lato na Majorce"? Franny jest dziennikarką i podróżniczką kulinarną, więc podaje wiele smakowitych potraw, które być może pamiętacie z tej wyspy i zechcecie je odtworzyć w swojej kuchni.

Jim i Franny Postowie, małżeństwo z 35-letnim stażem, postanawia spędzić dwa tygodnie lata na Majorce z 18-letnią córką Sylvią, z prawie 30-letnim synem Bobbym i jego 40-letnią partnerką Carmen oraz z wieloletnim przyjacielem Franny, Charlesem i jego mężem Lawrence'em.
Postowie wykupują bilety lotnicze za punkty w programie lojalnościowym i lecą z córką do Madrytu, a potem na Majorkę, gdzie Sylvia ma ćwiczyć swój hiszpański. Reszta towarzystwa wkrótce do nich dołącza. Wyjazd jest okazją do świętowania rocznicy ślubu Postów i ukończenia szkoły średniej przez Sylvię.
Rzeczywistość pokazuje, że dla każdego z nich pobyt na Majorce jest swego rodzaju rozprawieniem się z...