Skok po zdrowie. Biuro

Wydawnictwo: Woblink
poradniki
a_iwka

Książka Skok po zdrowie! Biuro to publikacja dedykowana osobom pracującym za biurkiem. Adrianna Palka udziela w niej wskazówek, jak zmienić swoje życie na bardziej aktywne, proponuje zdrowe nawyki żywieniowe i podsuwa ciekawe przepisy. Autorka dostrzega najczęstsze wymówki powstrzymujące nas przed podjęciem aktywności fizycznej, stara się zmienić nastawienie czytelnika, motywować go i zachęcić do zmiany stylu życia. Przede wszystkim jednak udowadnia, że miejsce pracy wcale nie stanowi przeszkody w podejmowaniu choćby minimalnego wysiłku fizycznego. Proponuje zestaw oryginalnych ćwiczeń możliwych do wykonania w warunkach biurowych. Na jesień planowana jest kolejna część serii – dla nowej grupy czytelników.
E-book Skok po zdrowie! Biuro dostępny jest tylko w wersji elektronicznej i został przygotowany formacie EPUB-3, co umożliwiło umieszczenie w książce elementów interaktywnych: w przepisach kulinarnych każdy czytelnik może sprawdzić ilości składników na 1, 2 lub 4 porcje dania, a na końcu rozwiązać krótkie testy dotyczące stylu życia i odżywiania.

źródło opisu: woblink.com

źródło okładki: woblink.com

Beremis | 2015-07-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 22 maja 2015

Jedną z zalet tej pozycji miała być jej nowoczesność - format epub3. W pełni zalet tego formatu udało mi się skorzystać tylko na komputerze w programie calibre. A nie po to sięgam po ebooki, żeby je na komputerze czytać. A niestety w przypadku starszej generacji czytników ten format jest wadą. I może nie byłoby tak źle, nie działa tylko podział na porcje w przepisach i test, ale książka w ogóle jest przygotowana mało przyjaźnie dla czytników. Dużo zdjęć o stosunkowo wysokiej rozdzielczości, kolorowych, które przymulają czytnik, kiepsko na nim wyglądają, wstawki graficzne też źle dobrane. Od strony technicznej - miało być super, dla mnie wyszło kiepsko.

Co do samej zawartości. Dużo ogólnych porad i bardzo często niepraktycznych, na ten przykład porada: zrób badania. Fajnie, nawet są wymienione jakie, tylko cały ten akapit jest zbędny, bo co z tego, że zrobię sobie badanie morfologiczne krwi i moczu (jest wymienione na pierwszym miejscu, więc zakładam, że najważniejsze), jeśli tak...

Kasia | 2015-06-29

Książka bardzo ciekawa, ale nadal nie przekonuje mnie ćwiczenie w pracy :) Wszelkie dobre rady wolę stosować jednak w domowym zaciszu. Ale dobrze jest podczas ćwiczeń wyobrażać sobie miny moich współpracowników. Chyba padliby ze śmiechu! Ale sałatka z granatem - mistrz!

Malgorzata0911 | 2015-06-29

do tej pory uważałam, że brak mi motywacji, a odrobina ruchu wcale nie przynosi efektów. Książka Adrianny Palki SKOK PO ZDROWIE zmieniła trochę moja opinię. Autorka nie tylko propaguje zdrowy styl życia, obala chyba wszystkie moje wymówki, proponuje smaczne i zdrowe potrawy - już kilka przetestowałam, przede wszystkim jednak udowadnia, że ćwiczyć można nawet w biurze! Zmotywowałam już koleżanki i ćwiczymy wspólnie prawie codziennie :)dobra robota!