Bound by Duty

Okładka książki Bound by Duty Cora Reilly
Okładka książki Bound by Duty
Cora Reilly Wydawnictwo: Smashwords Edition Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 2)
Bound by Duty
Smashwords Edition
2015-02-10
2015-02-10
9781311432049
dark mafia erotyk

Okładka książki Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle Kennedy
Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle ...
Okładka książki Zostań Sarina Bowen, Elle Kennedy
Zostań Sarina Bowen, Elle ...

Na półkach: , , , , , ,

Druga część z tej serii świetnie napisana Cory mojej ukochanej autorki,piórem zaskakującym zaskakuje ładnie pisze.
Bohaterowie książkowi ciekawi.
Wzbudziła wiele emocji wspaniałych ta książka,porwała mnie całkowicie trudno było mi się oderwać od lektury.
Zachwycona jestem i zadowolenie z książki mam.
To cudowny romans mafijny z miłą przyjemnością przeczytałam go.

Bohaterowie książkowi ciekawi.
Zachwycona jestem i zadowolenie z książki mam.
To cudowny romans mafijny z miłą przyjemnością przeczytałam go.

Sam prolog tej części pokazuje, że ta książka (tak samo jak i poprzednia część) jest tylko o $eksië. Mafia jest odsunięta na daleki plan. Jedyna przemoc jaka tu wsypuje to na kobietach, żonach.
Główna bohaterka myśli, żeby być kochaną, żeby mąż był dla niej miły, ale kiedy dochodzi do zbliżenia między nimi już tamte rzeczy są dla niej obojętne. Valentina pragnie dotyku Dantego tak bardzo, jest tak zdesperowana, że pozbywa się całej godność i rozumu. Niby inteligentna kobieta, a myśli tylko jedną częścią ciała. Dante... Nijaki, tajemniczy facet. Moja mina słuchając tej książki była prawie cały czas taka, jakbym jadła cytrynę. Mogłam przestać tego słychać, ale... mam niezdrową potrzebę kończyć każdej książki i ten audiobook służył jako wyganiacz ciszy i to jedyny jego plus.
NA SZCZĘŚCIE końcówka była nawet okej, miała ręce i nogi i jej się najlepiej słuchało. Choć pojawiła się na koniec wiadoma rzecz, o której zawsze chodzi i zawsze się pojawia w aranżowanym mafijnym małżeństwie (:

Ogromny plus za to, że nie była to część zwiazana z siostrami Arii, to było miłe zaskoczenie.
Ale powiązanie zostało ;)
Równie czytało się ją miło. Płynęłam przez tą część ;)
Tu bohaterowi wydali mi się bardziej namacalni, bardziej doświadczeni.
Polubiłam się z nimi :D

Ale powiązanie zostało ;)
Równie czytało się ją miło. Płynęłam przez tą część ;)
Tu bohaterowi wydali mi się bardziej namacalni, bardziej doświadczeni.
Polubiłam się z nimi :D

Zabrakło mi jednej małej rzeczy, jednej tylko, nie powiem jakiej, musicie przeczytać... 😁
Dobra książka. Nic więcej nie trzeba pisać.

Dobra książka. Nic więcej nie trzeba pisać.

Gdyby Dante nie zachowywał się jak wykwalifikowany robot,być może ta książka bardziej by mnie porwała.Te jego stłumione emocje działały na mnie dość zniechęcająco.
Nie uwierzyłam mu,ta postać była kartonowa i nijaka.Oczami wyobraźni nie widziałam go jako młodego przywódcę mafii,a bardziej jako podstarzałego mężczyznę.
Nie mniej jednak bardzo ciekawi mnie następny tom,mam nadzieje,że będzie bardziej ponętny😉

Nie mniej jednak bardzo ciekawi mnie następny tom,mam...

To chyba moja jedna z ulubionych książek z serii Złączonych. Historia Valentiny oraz Dantego ma w sobie coś co mnie przyciągnęło od samego początku. Dante ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii i będzie potrzebował nowej żony, a do tej roli została wybrana Valentina.
Valentina to silna kobieta, która nie ma łatwej przeszłości, ale w końcu chce to zmienić. Najbardziej chyba podobało mi się to, że po raz pierwszy kobieta zaczęła się udzielać w życie mafii, a nie tylko stać u boku męża. Zamierza walczyć o swoje szczęście i miłość, której nie doświadczyła w pierwszym małżeństwie.
Dante stracił swoją ukochaną żonę, którą zabrała choroba. Nie zamierza ułatwić Valentinie osiągnięcia jej celu. Jest oschły, zamknięty i nie pozwala się zbliżyć innej kobiecie do siebie.
Oni razem są po prostu mieszanką wybuchową. Co dostarcza masę emocji czytelnikowi. Pokochałam świat mafijny, który stworzyła autorka. Najlepsze jest to, że każdy tom ma nawiązanie albo do poprzedniej części albo do kolejnej.

Fajna jak reszta ale czegoś brakowało tu nie czułam chemii między Valentina i Dante lubię tą autorkę ale ta część mogła być lepsza .

Nie jest to może moja ulubiona część z tej serii, ale miło się czyta. Jakoś Dante nie skradł mojej sympatii. Trochę się działo. I nie wszystko jest takie na jakie wygląda.

2095
2033

Książka " Bound by duty", czyli Złączeni obowiązkiem Cory Reilly zabiera nas do drugiego tomu cyklu " Born in Blood Mafia Chronicles".
Zdecydowanie w tym tygodniu pochłaniam literaturę sprawdzoną, która już skradła mi serce.
Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz, kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii, będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina.
Nie była ona już panną, a wdową. Jednak nikt nie wiedział, że jej pierwsze małżeństwo było czystą fikcją. Gdy Valentina skończyła osiemnaście lat, zgodziła się poślubić Antonia, żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej. Nawet po jego śmierci Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy, nie tylko po to, by zachować godność zmarłego człowieka, ale również, by chronić siebie samą. I teraz gdy ma poślubić Dantego, szybko może wyjść na jaw, że jej małżeństwo z Antonio nigdy nie zostało skonsumowane.
Dante ma dopiero trzydzieści sześć lat, ale już wzbudza strach i szacunek wśród członków mafii. Słynie z tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Valentina jest przerażona perspektywą nocy poślubnej, która szybko wyjawi jej sekret. Jednak okazuje się, że bezpodstawnie, ponieważ Dante w ogóle nie jest nią zainteresowany. Jego serce nadal należy do jego zmarłej żony.

Valentina jest zdesperowana i przepełniona pożądaniem. Postanawia zwrócić uwagę swojego zimnego męża, nawet jeżeli i tak nigdy nie zdobędzie jego serca”.
Oczywiście nie zawiodłam się sięgając po kolejną część serii o mrocznym świecie mafii, skomplikowanych relacjach i uczuciach skrywanych przed światem. Małżeństwo Val i Dante jest z rozsądku. Jednak małymi krokami kobieta zaczyna łamać sopel lodu swojego męża. Kiedy dowiaduje się, że nadal jest dziewicà zrobi wszystko, by dowiedzieć się prawdy. Dlaczego Antonio nie dotknął jej przez 4 lata ? Po tym jak dowiedział się, że jest dziewicą, pragnął ją posiąść pomino uprzedzeń i miłości do zmarłej żony na raka. Rodzi się między nimi więź i zaufanie. Pozwala jej na pracę w jednym z jego kasyn, a ona nie zawiodła go w najbardziej niebezpiecznym układzie. Był jej wdzięczny. Zdradziła za to mężczyznę, którego kochała całe życie. Jej serce było rozdarte, jednak dokonała wyboru dla siebie i dziecka noszącego pod sercem. Książka pełna emocji i wyborów ludzi na rozdrożu.
Poznajemy losy Bibi, przyjaciółki Val oraz napiętą sytuację, kiedy ucieka Gianna - siostra Ari i narzeczona Matteo. Z niecierpliwością sięgam po nową część. Polecam.

"Złączeni obowiązkiem" Córy Reilly to nadal dobry romans mafijny, z ciekawą fabułą i szybszą akcją, jednak z mniej charyzmatycznymi bohaterami. Bohaterami sztucznymi i sztywnymi. Cała ich relacja jest opisana zaledwie powierzchownie, podobnie jak w pierwszym tomie. Gdyby temu wątkowi dodać szczegółów, mogłoby być znacznie ciekawiej i bardziej ekscytująco. Mimo to, nadal chętnie sięgnę po kolejną część, bo ten typ literatury czyta się błyskawicznie, lekko i przyjemnie. Najbardziej intrygują mnie losu Gianny i Matteo- już teraz widać, że będzie tu ogień, drapieżność i pazur.