Bound by Duty

Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 2)
Wydawnictwo: Smashwords Edition
Bound by Duty
9781311432049
dark, mafia, erotyk
angielski
sola255

Dante – The Boss – Cavallaro’s wife died four years ago. On the verge of becoming the youngest head in the history of the Chicago mafia, Dante needs a new wife and Valentina was chosen for the role. Valentina lost her husband, too, but her first marriage had always been for show. When she was eighteen, she agreed to marry Antonio in order to hide the truth: that he was gay and in love with an...

Valentina lost her husband, too, but her first marriage had always been for show. When she was eighteen, she agreed to marry Antonio in order to hide the truth: that he was gay and in love with an outsider. Even after his death, she kept his secret, not only to preserve the honor of a dead man, but also to protect herself. But now that she’s about to marry Dante, her castle of lies threatens to crash. Dante is only thirty-six but already feared and respected in the Familia, and he’s notorious for always getting what he wants. Valentina is terrified of the wedding night that might reveal her secret, but her worries prove unfounded when Dante shows her the cold shoulder. Soon her fear is replaced by confusion and indignation. Valentina is tired of being ignored. She’s determined to get Dante’s attention and desire, even if she can’t get his heart that still belongs to his dead wife.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/24910883-bound-by-duty

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/24910883-bound-by-duty

magpie101 | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, Mafia
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Val 23 letnia kobieta, ktora owdowiala zostaje ponownie wydana za maz za 35 letniego mafijnego capo Dantego, ktory rowniez jest wdowcem. Ona sie stara i chce stworzyc normalny zwiazek mimo, ze to ich rodziny zaaranzowaly ten slub jednak on jej do siebie nie dopuszcza. Jest zimny jak lod i nadal mimo, ze minely 3 lata oplakuje swoja zmarla zone, z ktora byl kilkanascie lat. Na biurku stoi zdjecie jego pierwszej zony, w zamknietym pokoju sa wszystkie jej rzeczy, Dante traktuje Val przedmiotowo i nie ufa jej. Na slub sie zgodzil, poniewaz tego od niego wymagano jako glowy mafii, zony i potomka.
Ksiazka bardzo mi sie podobala, on jest tak przerazajacy jako jej maz, a jednak jej to nie zniecheca aby probowac go zdobyc, w tle porachunki mafijne i nawiazanie do bohaterow z 1 czesci. Polecam.

mania_kch | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016

On wdowiec, ona wdowa, zawierają małżeństwo dlatego, że muszą a nie dlatego, że chcą. Ona walczy o to małżeństwo on walczy by jej nie ulec…
Ciekawie, pikantnie, ale i romantycznie. Podobnie jak w części pierwszej dominuje wątek romantyczny na tle mafijnych porachunków :)
Polecam :)

lulamae | 2016-06-27
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Drugi tom serii 'Born in Blood Mafia Chronicles' to historia Dantego i Valentiny.
Dante Cavallaro jest Bossem chicagowskiej mafii. Twardy, milczący, opanowany, z kamiennym spojrzeniem. Cztery lata temu stracił żonę, która była miłością jego życia, ale teraz kiedy zostaje Bossem wymaga się od niego, aby ponownie wziął kobietę za żonę.

Valentina przed dziewięcioma miesiącami została wdową po Antonio. Jednak jej małżeństwo z nieżyjącym już mężem nigdy nie było prawdziwe. Jej małżonek skrywał tajemnicę, której kryła także Valentina jako jego przyjaciółka i żona. Teraz kilka miesięcy po jego stracie ma zostać wydana za Bossa. Valentina ma nadzieję, że jej drugie małżeństwo będzie prawdziwe, zazna prawdziwego uczucia i wreszcie poczuje się jak prawdziwa kobieta.

Dante i Valentina mają inne oczekiwania od małżeństwa, które właśnie zawierają. Czy ta dwójka spełni nawzajem swoje pragnienia i potrzeby? Czy znajdą złoty środek, aby zbudować coś więcej od małżeństwa zawartego ze względów...

rinos | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 maja 2016

Niby nic wielkiego, a nie mogłam się oderwać. Historia Dante i Valentino pochłonęła mnie całkowicie.
On - zimna ryba, ciągle przywiązany do zmarłej na raka żony Carli. Ona - wdowa, wydana po niecałym roku kolejny raz za mąż. Małżeństwo wynikające z zasad panujących w mafii, bo Dante jako Capo - musi ponownie się ożenić i spłodzić potomka.
Wielkie brawa dla Valentino, która pomimo że Dante traktuje ją jak powietrze (poza tylko sypialnią), stara się zburzyć jego mury.
Co z tego wyniknie? Można się domyśleć. Na szczęście, oprócz rzeczy łatwych do przewidzenia jest również kilka innych niespodzianek. Polecam.

Smakosz_książek | 2018-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Nie wiem co takiego jest w złych chłopcach, że ilekroć o nich czytam przepadam od pierwszej strony. To zaczyna być niepokojące!

k_a_s_i_a | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Dante i Val to naprawdę świetna para. On Boss mafii, który nie szuka miłości, nie okazuje uczuć, wymierza kary, torturuje itp. Ona - Valentina - jest młodą wdową, którą wybrano, aby poślubiła Bossa. Jednak Dante nie wie, że jej poprzednie małżeństwo było fikcją. Istniało tylko na papierze. Dlatego Val postanowiła zawalczyć o swoje szczęście w nowym związku. Niestety nie była to łatwa walka. Para przeżyła wiele "upadków", ale w między czasie pojawiały się niewielkie iskierki nadziei...
Ostatnie rozdziały były naprawdę świetne. Dante zaczął nareszcie okazywać zainteresowanie Val. W końcu uświadomił sobie że jest dla niego ważna tzn. ona i dziecko. :) Ostatecznie odrobinkę jestem zawiedziona faktem, że nie był bardziej czuły, ale w końcu to Dante... On już taki po prostu jest :) Cieszę się, że myślał o kolejnych dzieciach z nią. No i oczywiście Val nareszcie dostała to o czym od zawsze marzyła czyli szczęśliwą rodzinę.

Ania | 2018-03-02

Książki o tematyce mafijnej zawsze mnie przyciągają i tutaj nie było inaczej 😊 po historii Arii i Luci nie spodziewałam się, że wrócimy do Chicago. Nie poznaliśmy za bardzo Val w 1 części, ale wydawała się normalną, młodą kobietą. Żyjącą w świecie mafii. To co mi się rzuciło w oczy to to, że Val potrafiła się poruszać po świecie mafijnym, w przeciwieństwie Arii. Tam gdzie Aria śniła jeszcze trochę na jawie, Val stąpała twardo po ziemi. Umiała odnaleźć się w tej rzeczywistości. Podobało mi się, że autorka nie powiela schematu z tym samym typem bohaterki. Dante, również różnił się od Luci. Wydawał się dużo chłodniejszy i zdystansowany. I bardziej wstrzemięźliwy :P Val miała odwagę walczyć nie tylko o jego uwagę, ale też uczucie 😊 cała historia wydawała mi się za to spokojniejsza, i chyba trochę brakowało mi jakiegoś punktu zapalnego. Bo pojawienie się byłego męża Valentiny czymś takim nie było. Koleś naprawdę dużo sobie wyobrażał po spotkaniu z nią. Chyba nic nie wie o kobiecej...

Kittylittlekate | 2016-08-23

To nie to samo co część pierwsza, chyba nawet bardziej mnie tamta porwała. Jednak uczucie, które Dante darzył Valentine przyprawiało mnie o dławienie w gardle i nie mówię o takim rzygowym, a tym z gatunku bezkresnego smutku i niesprawiedliwości dla otaczającego ją świata. Przede wszystkim kocham mafię, więc i ta część jest dla mnie na pozycji pierwszej.

Kitmia | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Valentinę od pierwszych kart powieści polubiłam. Jej pełne humoru uwagi, których nigdy nie wypowiadała na głos sprawiały, że bezwolnie się uśmiechałam. Jednak Dantego nie mogłam przeboleć. Cały ten jego chłód i późniejsze wręcz błaganie Valentiny o jego uwagę były żałosne. Jakoś nie potrafię uwierzyć w jego nagłą przemianę pod koniec powieści...

| 2016-07-29

Bardzo się cieszę ze trafiłam na tą książkę.
Valentina -silna kobieta, która poświęca swoje szczęście dla przyjaciela który zostaje zamordowany i
Dante -szef mafii zimny, wyrachowany i cierpiący z powodu śmierci ukochanej żony. Czy potrafią zbudować nowe życie którego fundamentami jest zmuszenie do małżeństwa, tęsknota za kimś innym ?
Warto przeczytać, to nie jest kolejny z mdłych romansów typu on milioner a ona biedna i piękna i żyli długo i szczęśliwie. Polecam !