Proza

Artur Sandauer Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
2009-01-01
1983-01-01

Okładka książki Teksty Drugie nr 6 / 2018 Przemysław Czapliński, Philippe Lejeune, Andrzej Leśniak, Redakcja pisma Teksty Drugie, Magda Rodak, Artur Sandauer, Elżbieta Wichrowska
Teksty Drugie ... Przemysław Czaplińs...
Okładka książki Rachunek pamięci Flora Bieńkowska, Helena Boguszewska, Ludwik Flaszen, Paweł Hertz, Paweł Jasienica, Mieczysław Jastrun, Andrzej Kijowski, Jerzy Kornacki, Anna Kowalska, Jalu Kurek, Hanna Malewska, Jan Nepomucen Miller, Artur Sandauer, Anatol Stern, Adam Ważyk, Jerzy Zawieyski
Rachunek pamięci Flora Bieńkowska, H...
Okładka książki Walka o sławę Część 1 Witold Gombrowicz, Jarosław Iwaszkiewicz, Artur Sandauer, Józef Wittlin
Walka o sławę ... Witold Gombrowicz, ...
Okładka książki Dekada Literacka nr 7 (43)/1992 Ewa Bieńkowska, Andrzej Borowski, Thomas Campion, Marcin Ciupek, Alfred Edward Housman, Marek Karwala, Paweł Kempny, David Herbert Lawrence, Włodzimierz Paźniewski, Diana Poskuta-Włodek, Eugenia Prokop-Janiec, Redakcja pisma Dekada Literacka, Bogdan Rogatko, Artur Sandauer, Witold Turdza, Teresa Walas, Jacek Woźniakowski, Marta Wyka, Justyna Zarzycka, Elżbieta Zechenter-Spławińska
Dekada Literac... Ewa Bieńkowska, And...

Porządny kawałek literatury, niebanalne spojrzenie na holokaust od wewnątrz, mieszanka zgrozy z czarnym humorem.

Trudna, bo opowiada o rzeczach trudnych. O ludzkich wyborach i zachowaniach, które nie powinny się zdarzyć. Fragmenty autobiograficzne i parabiograficzne zlewają się w przejmującą całość, a "Orgia praworządności szaleje wciąż nad miastem." .

• Lit. polska starsza
  • Posiadam, Ebooki