Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów

Wydawnictwo: W.A.B.
hobby

Być dziewczyną to wcale nie taka łatwa sprawa. W dodatku taką, która poradzi sobie w każdej sytuacji. Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów to wyjątkowy poradnik dla statecznych kobiet, młodych dam i pełnych życia urwisów, pełen absolutnie niezbędnych informacji, o które czasami niezręcznie pytać dorosłych (ale i młodszych!). Autorki, różniące się od siebie jak ogień i woda, zgromadziły tu porady, których żadna dziewczyna nie powinna przegapić, oraz setki pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. Pełno tu smakowitych przepisów kulinarnych: od niewyszukanej jajecznicy po wykwintne babeczki, orzeźwiające koktajle i... zupę z pokrzywy. Autorki podpowiadają, jak założyć w kuchni uprawę avocado, które rośliny przyciągają motyle i pszczoły, co mówi symbolika wiosennych kwiatów. Ponadto jak przyszyć guzik, zrobić własną torebkę, rozpalić ognisko w lesie, a nawet jak napisać sztukę teatralną, czy... jak udrożnić toaletę. Nie zabrakło całego zbioru pomysłów na psikusy dla naprawdę odważnych panien! I oczywiście - cały arsenał rad, jak dbać o urodę, jak radzić sobie z chłopcami i jak stroić fochy. A wszystko opatrzone stylowymi ilustracjami. W poradniku mnóstwo ciekawostek historyczno-kulturalnych. Nie zabrakło także anegdotek z życia mniej lub bardziej znanych kobiet, jak choćby opowieść o Polce, która tak zainspirowała autora książek o Jamesie Bondzie, że wzorował na niej postać jednej z dziewczyn agenta 007.

Kalina | 2010-11-07

Książka z mnóstwem pomysłów na cały rok. Jest bombowa! Zawiera trochę przepisów, pomysły na dekoracje świąteczne i wiele innych. Godna polecenia dziewczętom, które lubią majsterkować;-)

JeXie | 2010-12-11

Bardzo pomysłowy poradnik "Tylko dla dziewczyn". Znajdziemy w nim bardzo zróżnicowaną tematykę: od pomysłów, które można wykorzystać w daną porę roku, aż do podłych psikusów. Jak wyhodować mango? Jak dbać o cerę? Zawiera cytaty, krótkie biografie znanych osób, ciekawe pomysły na nudę i wiele innych ciekawostek. Dobra książka dla młodych czytelniczek w wieku około 10-15 lat ;)

Olmotka | 2011-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka "Tylko dla dziewczyn" nie jest 'głupim poradnikiem dla nastolatek.'

Wręcz przeciwnie.To wspaniała książka. "Wielka księga pomysłów" jest dla niej idealnym określeniem.Znajdziecie w niej mnóstwo fajnych porad; sposobów na nudę,listę psikusów itp. To jednak nie wszystko.Są tam świetne przepisy (wypróbowałam - babeczki, tata powiedział,że kiedy poczuł ich zapach i spróbował jednej przypomniało mu się dzieciństwo:)), spisy dobrych książek i filmów. Baardzo polecam.

Leelunia | 2011-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Mnóstwo ciekawych pomysłów na cały rok! Najbardziej pomysłowa jest w niej chyba lista psikusów. Codziennie do niej zaglądam. XD

Zuza | 2011-06-18

Hah, fajne są tam pierdoły ; ]

Susie | 2012-12-02

przydatna... super pomysły na różne rzeczy... polecam...

Polina | 2011-11-26

CHCĘ W PREZENCIE NA MIKOŁAJA!!!

CharlieBrown | 2016-06-22
Gilraen | 2015-07-13