Minimum miejsca maksimum przestrzeni

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Minimum space maximum living
poradniki
Aksamitt

Idealna pozycja wydawnicza dla tych, którzy z pomysłem i ze smakiem chcieliby urządzić swoje nieduże mieszkanie. Książka podpowiada, jak rozsądnie wykorzystać każdy skrawek przestrzeni i stworzyć modne wnętrze. Dzięki niej nauczysz się aranżować funkcjonalne wnętrze i spojrzysz kreatywnie na przestrzeń.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Aksamitt | 2015-05-17

Tytuł bardzo adekwatny do treści. Jak na mniejszej czy większej przestrzeni zbudować klimatyczne pomieszczenia mające pomieścić wiele rzeczy domowników i pogodzić ich styl życia z przestrzenią np nieustawnego, wąskiego pokoju.
Na początku podpowiada, jak określić własne potrzeby aranżacyjne, co do tworzenia naszych miejsc uwzględniając styl, ilość mieszkańców i ich potrzeby, planowanie powierzchni pod kątem ich przeznaczenia, ale i z uwagi na pewne mankamenty, praktyczne wykorzystanie wnęk i zakamarków czy skosów. Daje wskazówki jak wykorzystać przestrzeń praktycznie, niczego nie zagracając, przy tym dzieląc treść na poszczególne pomieszczenia pokazując np różne modele kuchni czy kuchnio-jadalni, wygospodarowanego kąta do pracy lub czytania w najmniej oczywistych miejscach. Dowiemy się też o różnych istotnych trikach tworzących iluzję przestrzeni przede wszystkim przy pomocy rozmieszczenia światła, stosowanych materiałów i kolorów, luster, ścianek działowych np z subtelnych paneli...