Hobbysta

Okładka książki Hobbysta Agnieszka Pruska
Okładka książki Hobbysta
Agnieszka Pruska Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Komisarz Barnaba Uszkier (tom 2) Seria: ABC kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Barnaba Uszkier (tom 2)
ABC
Oficynka
2015-07-16
2015-07-16

To druga i ostatnia książka pani Agnieszki która wziąłem do ręki.
Nie porwała mnie i nie powalila na kolana .

To druga i ostatnia książka pani Agnieszki która wziąłem do ręki.
Nie porwała mnie i nie powalila na kolana .

Hobbysta to drugi tom cyklu o Barnabie Uszkierze.
Książka zapowiadała się nawet ciekawie. Liczyłam, że synowie komisarza odegrają większą rolę. Zwłaszcza po takiej zapowiedzi: "Niepokój policjanta wzmaga fakt, że jego synowie właśnie rozpoczęli zabawę w detektywów, prawdopodobnie znajdując ślady morderstwa."
Trupa -> śledztwo -> schwytany morderca. Cała sprawa układa się w logiczną całość, jest też trochę akcji. Ale ta książka nie ma w sobie tego czegoś.
Średniak jak poprzednik.

Hobbysta to drugi tom cyklu o Barnabie Uszkierze.
Trupa -> śledztwo -> schwytany morderca. Cała sprawa układa się w...

[...]
– Co sądzisz o szybkim obiedzie ? Jak wrócimy, to nasi wędkarze powinni już być, pogadamy z nimi chwilę i akurat Czurska przyjdzie.
– Ja tam obiadu nie odmawiam. Jestem jak Hobbit, nawet po dobrym obiedzie zawsze można zjeść kolejny doby obiad.
– Żeby ci się mięsień piwny za dobrze nie rozwinął – roześmiał się Uszkier, wstając zza biurka.

Podobała mi się ta część. Nadal trzyma wysoki poziom.
Wszystko jest podane w takich dawkach, żeby wciągnąć nas w wir działań, tak jakbyśmy byli członkami grupy śledczej. POLECAM !

[...]

Podobała mi się ta część....

Zwłoki wędkarza znalezione przez synów komisarza, ustalenie jego tożsamości i żmudne śledztwo, które rozwiązuje zagadkę śmierci. Wszystko kończy się logicznie. Bardzo pozytywna postać Barnaby Uszkiera :)

"Hobbysta" to drugi tom serii kryminalnej z komisarzem Barnabą Uszkiem w roli głównej. Sięgam po nią kolejny raz przy okazji mojej czytelniczej akcji #czytampruską .

I znów spotkałem się z moim ulubionym komisarzem. Tym razem zabójstwo nie ma miejsca w @gdansk_official , chodź dotyczy mieszkańca tego pięknego miasta.
Do morderstwa dochodzi w małej wsi położonej nad malowniczym jeziorem Krosino. Na pobliskim poligonie odnaleziono zwłoki mężczyzny.

Kolejny raz otrzymałem od Autorki skomplikowane i wielowątkowe dochodzenie, które wciągnęło mnie od samego początku. I choć są tutaj bardzo szczegółowe opisy toczących się wydarzeń (nie zawsze to jest mile widziane, ale tu akurat to lubię),to jest to historia, którą chciałem i podążałem z dużym zaciekawieniem.

Drugi tom kryminalnej opowieści odkrył kolejne fragmenty życiorysu komisarza Uszkiera – miłośnika Chorwacji i aikido – swoją drogą to samo lubi Autorka, czy do przypadek 😉?; człowieka, który lubi być w centrum wydarzeń i nadzorować toczące się sprawy; człowieka z analitycznym umysłem, który podczas prowadzonego dochodzenia wszystkie wątki "rozbiera na czynniki pierwsze".

Fabuła toczy się niespiesznie. Z ogromną dokładnością poznajemy działania policji, analizy komisarza Uszkiera... Akcja toczy się ciekawie i niepokojąco. I choć miałem pewne przypuszczenia co do mordercy i jego motywów to jednak Autorka mnie zaskoczyła zakończeniem i główny wątek został rozwiązany inaczej niż mi się "ułożyło" w mojej głowie.

Ale...
Pani Agnieszka dodała w tej opowieści drugi wątek, który toczył się równolegle i dotyczył prywatnej sprawy komisarza z przeszłości. I tu dość ciekawie i zaskakująco Autorka go poprowadziła. Więcej nie zdradzę – musisz samemu zajrzeć do książki i dać się porwać w kryminalną przygodę.

Z ogromną radością zapraszam Ciebie do "podróży" z komisarzem Uszkierem i z twórczością Autorki.

Do morderstwa dochodzi w małej wsi położonej nad...

Przeczytać można, ale nie ma jakiegoś takiego wow. Znaleziono trupa i zaczyna się pogoń za zabójcą.

48/52

48/52

Nic nie stoi na przeszkodzie, by odkrywać świetne książki nawet po 6 latach od premiery. Tak jest właśnie u mnie. Seria z Uszkierem przypadła mi do gustu, oj bardzo!
"Hobbysta" drugi tom z serii.
Znowu mówię Tak! Znowu polecam!
Kto jeszcze nie zna niech czyta i niech się pozna. Warto!!!
"Żeglarz" czeka już na horyzoncie.

"Hobbysta" drugi tom z serii.
Znowu mówię Tak! Znowu polecam!
Kto jeszcze nie zna niech czyta i niech się pozna. Warto!!!
"Żeglarz" czeka już na horyzoncie.

Niespecjalnie mnie porwała. Postaci dosyć wyraziste, akcja jest, ale czegoś brakuje.

Nadal bez jakiegokolwiek efektu wow. Zbyt dużo czasu policjanci spędzają na komendzie policji, za mało akcji w plenerze. Nie jestem też fanką wędkowania co także było powodem mojego mniejszego zainteresowania fabułą. Ale nadal podoba mi się postać komisarza Barnaby Uszkiera. Jego osobiste życie bardziej mnie wciągnęło niż dochodzenie w sprawie zabójstwa. Mam kolejne książki więc na pewno po nie sięgnę ale mam nadzieję, że kolejnych będzie więcej akcji a mniej siedzenia na stołkach.

• Thriller/sensacja/kryminał