Okulary

satyra
Ignatius

Edyta Zawiła | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Poe tym razem na jednym ogniu chce upiec kilka pieczeni...podejmuje temat z różnych dziedzin: medycyna, miłość i próżność, pycha, zachłanność.
Główny bohater to młody mężczyzna Napoleon Buonaparte,któremu te trzy rzeczy spotkają. Froissart to jego rodowe nazwisko, które zmienia na Simpson, gdyż gwarantuje mu objęcie spadku.
Spadek okaże się w konsekwencji niezła nauczką, bo pozna swoja babkę Madame Eugenie Lalande i jej niezwykle uroczą młodą towarzyszkę również Madame Lalande. Poe zgrabnie zaczyna budować humoreskę, bo nasz bohater ma słaby wzrok a wstydzi się chodzić w okularach, ma niebywałe sytuacje. Zakochuje się w młodziutkiej Madame Lalande a adoruje swoją babkę i prosi o rękę aż przychodzi noc poślubna i gdy zakłada okulary odkrywa , że w łożu ma 82 letnia kobietę, a nie powabną i młodziutką:)
Czyta się dobrze, warto pamiętać, że słaby wzrok może nasze wyobrażenia sprowadzić na manowce:)

Jacob Scott | 2015-05-25

I takie opowiastki miłosne to ja mogę czytać! Konkretnie, zrozumiale, zabawnie, ale i z morałem – perfekcyjna robota Panie Poe :)