Jak napisać blackwoodowski artykuł

satyra
Ignatius

Edyta Zawiła | 2017-04-22
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Kolejne spotkanie z twórczością geniuszu E.A Poe, po dłuższym czasie trafiłam na opowiadanie satyryczne mistrza.
Opowiadanie jest połączone z "Przykrą historią" za sprawą bohaterki i narratorki Zenobii.
Temat satyry dotyczy Blackwood's Edynburg Magazine, który w latach 1817-1980 wydawany, założony przez Williama Blackwooda.
Magazyn zamieszczał eseje, horrory i literaturę czasów wiktoriańskich : Dickens, siostry Bronte czy E.A. Poe.
Zenobia , główna bohaterka i narratorka zbiera cenne wskazówki do napisania blackwoddowskiego artykułu i na pierwszy plan wysuwa się pióro i jego zalety, nim dotrzemy do cudownego środka na artykuł, czeka nas historia poprzez epoki, wielkich twórców literatury i filozofii...do niemal tragicznego zakończenia.