abc.de

Wydawnictwo: Warstwy
Abdita

Najnowsza książka Iwony Chmielewskiej, o tajemniczym i intrygującym tytule abc.de, to ukłon oddany kulturze niemieckiej, a zarazem opowieść o europejskiej historii i tożsamości. Ten „myślący alfabet” wzbogacony o kontekst języka francuskiego, angielskiego i polskiego tworzy wyjątkowy projekt artystyczny. To publikacja uniwersalna i otwarta w swojej narracji, adresowana do czytelników w każdym wieku.

Książka nieprzypadkowo wydana zostaje we Wrocławiu – mieście o wielokulturowej tradycji, którego niemiecka historia, przez dekady wypierana ze świadomości mieszkańców, jest przecież na stałe obecna w tkance miasta.

źródło opisu: http://wydawnictwowarstwy.pl/#abc-de-iwony-chmielewskiej-zapowiedz

źródło okładki: http://wydawnictwowarstwy.pl/#abc-de-iwony-chmielewskiej-zapowiedz

Beata Witek | 2019-07-07

Piękne

Reminiscencja | 2018-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2018

O matko, jak to jest pięknie wydane!

Bardzo chcę na tej książce wychowywać moje dzieci. Jest po prostu zwyczajnie ładna do patrzenia, młodsze dziecko może po prostu patrzeć na obrazki. Tłumaczenia słów przyjdą później, jest niemiecki, angielski, francuski i polski (pochwała wielojęzycznej Europy <3). A jeszcze później ukryte ukłony wobec niemieckiej kultury, która przecież miała wpływ także na polską w każdym okresie historycznym, z tego jest całkiem spore pole do popisu w uczeniu dzieci o rzeczach o których lata później usłyszą w szkole.

Jestem zachwycona i cieszę się że upolowałam ją na Allegro, bo zdecydowanie była warta czatowania na aukcję :)