Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu

Seria: Kuba i Buba
Wydawnictwo: Literatura
9788376720692

Kuba i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem. Rzecz w tym, że nie zawsze wiadomo, które jest które, bo Kuba zachowuje się czasami jak dziewczynka, a Buba wręcz przeciwnie. Słuchając awantur tego przedziwnego rodzeństwa, można by dojść do wniosku, że Kuba i Buba po prostu się nie znoszą! Nic bardziej błędnego. jest takie powiedzenie:...

Słuchając awantur tego przedziwnego rodzeństwa, można by dojść do wniosku, że Kuba i Buba po prostu się nie znoszą! Nic bardziej błędnego. jest takie powiedzenie: "kto się czubi, ten się lubi". Kuba i Buba czubią się non stop. A lubią się z każdym rokiem coraz bardziej. W tej książce opisany jest jeden taki rok...

źródło opisu: Literatura, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Profesorek | 2014-08-13

Książeczka z wczesnych lat podstawówki. Jak o niej myślę, to od razu taki sentyment...

Polecam rodzicom, dzieciakom na pewno się spodoba!

Gustawsonek | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Zabawna książka o przygodach bliźniaków które ciągle się kłócą.
Polecam:)

knigoholiczka | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Bliźniaki poznałam z poprzednio przeczytanej książki, ale ta jest trochę inna. Jest również dział na historyjki, króciutkie opowiadania, z tym, że nie są mają one morału, nie uczą w takim stopniu jak w "Bon czy ton". Coś, co może być ciekawe dla dzieci i rodziców to to, że po każdej historyjce jest jakiś pomysł na spędzenie czasu:gra, zadanie- labirynt, pomysł na coś do upieczenia. Te zadania można wykonać samodzielnie, w niektórych trzeba poprosić o pomoc kogoś dorosłego. Często rodzice spędzają za mało czasu z dzieckiem, więc dobrym pomysłem jest np. wspólne upieczenie ciasta. Będzie połączone przyjemne z pożytecznym- my będziemy mieć ciasto/ ciasteczka a dziecko spędzi przyjemnie czas.
Zadania do wykonania to dobry pomysł na deszczowe dni kiedy dziecko wyczerpie już wszelkie możliwości do zabawy i będzie się nudzić.
W książce bardzo spodobał mi się przepis na sałatkę, którą zrobili główni bohaterzy czyli Kuba i Buba.
Kto wie, może kiedyś go...

Śmieszne przygody życia codziennego i nie tylko dwójki bliźniaków. Doskonale przedstawia pospolite zachowania wobec rodzeństwa.
Do dzisiaj pamiętam: nie możesz myśleć, że jesteś dorosły, jeśli zachowujesz się jak dziecko i chcesz obchodzić Dzień Dziecka.

Malina2707 | 2015-01-18
Na półkach: Jagodowe, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Bliźniaki miały być sympatyczne, przygody miały być zwariowane, a tymczasem Kuba i Buba tylko się awanturują. O wszystko. Ciężko się to czyta dziecku, kiedy non stop trzeba podnosić głos. Jak dotąd to najsłabsza książeczka, jaką kupiłam dla córki.

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo zabawna książeczka o bliźniakach- dziewczynce Bubie i chłopcu Kubie ,którzy ciągle się kłócą. Opowiadania o niesfornym rodzeństwie przeplatane są różnymi zadaniami i testami. Polecam serdecznie- ciekawa lektura dla młodszych czytelników.

Asia-Polihymnia | 2011-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Sympatyczni bohaterowie, dziecięca rzeczywistość, zabawne historyjki, nauka na wesoło (np. czy wkładamy czy ubieramy sweter) - jak zwykle u Kasdepke.

justynaj98 | 2013-01-14
Przeczytana: 2008 rok

Do dzisiaj pamiętam jak będąc w drugiej klasie podstawówki byłam na spotkaniu autorskim z autorem tej oto książki. Kupiłam wtedy tę książkę i parę innych. Jest to naprawdę fajna książeczka dla dzieci:)

crazygabi | 2015-04-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Jest super hiper super fajna!!!!! Rewelacja!!! Jest mega super śmieszna i wszystkim ją polecam ♥♥♥♥♥

Maya | 2015-09-15
Przeczytana: sierpień 2015

Okropnie, okropnie kłócące się rodzeństwo - ale jakież prawdziwe scenki rodzajowe!!!