Bez odwrotu

Tłumaczenie: Maria Świderska
Wydawnictwo: HarperCollins
Whistleblower
karollllllla

Była ciemna deszczowa noc. Ten mężczyzna pojawił się znikąd. Wpadł prosto pod koła jej samochodu. Catherine nie miała szans, by w porę zahamować. Odwiozła rannego do szpitala, i tu okazało się, że mężczyznę, którego potrąciła, ktoś wcześniej postrzelił. Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie. Te informacje mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Są jak tykająca bomba zegarowa. Teraz o obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Wydana w Polse również pt "Zagrożenie".

źródło opisu: HarperCollins Polska, 2015

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

darkangel | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Jedna ze słabszych pozycji Tess Gerritsen, jednakże całkiem miły i przyjemny kryminał. Dobra, szybka akcja i ciekawi bohaterowie.

crouschynca | 2018-06-15

Lekka, ale przeciętna w ogólnym rozrachunku książka, na którą złożyły się elementy romansu, kryminału i sensacji. Powieść czyta się szybko i potrafi nawet zainteresować, lecz odniosłam wrażenie, że aż za prędko przeleciałam przez kolejne wydarzenia. W efekcie perypetie bohaterów nie zdołały mnie mocno zaangażować, i to pomimo obecności momentów sprzyjających podkręceniu napięcia. Na kolana nie rzuca też naiwnie poprowadzony wątek miłosny. Słowem, lektura może i warta rozpatrzenia, acz pod warunkiem, że szukamy akurat czegoś totalnie niewymagającego.

Więcej na temat powieści w recenzji, którą można przeczytać u mnie na blogu:

Edi_Edi | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

"Bez odwrotu" dorwałam nad morzem w ramach ksiażki dostępnej. Szybka lektura na jedną noc lub deszczowy poranek. Czytałam już wcześniej książki Tess Geritsen i tą byłam nieco rozczarowana. To nie jest najlepsza ksiazka Geritsen. Akcja mocno naciągana. Ale czyta sie wartko 😉

Joanna | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

słaby romans z wątkiem kryminalnym. nie zachwyca mnie

Marzena | 2015-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2015

Przyznam szczerze, że jak na książkę pani G. to ja się zawiodłam...Akcja sensacja i romans jest tu jak najbardziej, ale odnosi się wrażenie że,to tak na pół gwizdka, tak od niechcenia, tak po łebkach. Przyzwyczaiła nas do czego innego i ja wydałam z siebie jęk zawodu...ale się nie zniechęcam co do dalszej twórczości, co to to nie!

Ania | 2015-06-17

Ta powieść znajduje się także w książce "Labirynt kłamstw" tej autorki.

Biorąc do ręki ten kryminał to zaczęłam czytać akcja taka sobie, dobra fabuła ale nie wciągnął mnie aż tak bardzo do czytania.
Średni był, ale przeczytałam.

Tibora | 2017-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2017

Kupiłam razem z 'Osaczoną' i niestety ponownie rozczarowanie. Choć jest minimalnie lepiej niż ww książce.

Sam pomysł intrygujący, pod koniec książki fajna zróżnicowana ekipa bohaterów z potencjałem humorystycznym, ale wszystko, za szybko, za płytko, zbyt nie logicznie.

Miał być udany mariaż romansu z kryminałem, ale się nie udało.

Polecam, jeśli nie ma nic innego do czytania i będzie za darmo z biblioteki, lub pożyczone.

Nie róbcie mojego błędu i nie wydawajcie na tę książkę pieniędzy.

vixen39 | 2017-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Nie dałam rady. Romansidło w tle zabiło całkiem ciekawy wątek sensacyjny, na 264 stronie już nie wytrzymałam jak kolejny ckliwo- cukierkowy opis wdarł się w akcję. Rozumiem, że często taki wątek dodaje jakiejś pikanterii, coś wnosi ale tu im bardziej się rozkręca tym bardziej rozmywa się sensacja. A początek zapowiadał się ciekawie.

Mała dygresja osobista: po przeszło miesiącu przeprowadzki otwarto bibliotekę moją- jedyną na 2 osiedla. Ograniczony dostęp do książek to straszne przeżycie...

Dorian_LC | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

INFORMATOR

Bez Odwrotu to kolejny (trzeci) kryminalno-romantyczny harlequin autorstwa Tess Gerritsen. Powieść została wydana również pod tytułem "Zagrożenie", a jej tłumaczenie z ang. "Whistleblower" oznacza - Informator. I każdy z tych tytułów adekwatnie odzwierciedla fabułę.

Tym razem akcja dzieje się w Kalifornii. Na pierwszy plan wysuwa się wątek spiskowy rodem z serialu "Z Archiwum X". Zwroty akcji postępują po sobie dość szybko... i dalej próżno szukać pozytywów.

Fabuła ma mnóstwo luk, które wystawiają na próbę cierpliwość czytelnika. Bohaterowie są całkowicie niewiarygodni; postacie na stanowiskach i doświadczone przez życie, a zachowują się jak niedojrzali nastolatkowie. Jeśli natomiast chodzi o lokalizację to ciężko byłoby zgadnąć, że akcja częściowo dzieje się w San Francisco, gdyby nie zostało wymienione z nazwy.

Nie wiem, czy była to inspiracja autorki, ale w "Bez Odwrotu" wydanej w 1992 roku, da się znaleźć zbieżności z kultowym filmem akcji...