Enon

Enon
Maciej Nowak-Kreyer
literatura piękna
Ag2S

Kolejna wspaniała powieść autora uhonorowanego Nagrodą Pulitzera! Wzruszająca książka o sile ojcowskiej miłości. Po śmierci ukochanej córki Charles pogrąża się w coraz głębszym mroku. W jednej tragicznej chwili świat nagle traci całe znaczenie. Odurzony lekami i alkoholem mężczyzna kontempluje wspomnienia, żyje w świecie przeszłości. Wędruje po miejscach, których od wieków już nie ma. Spotyka...

Kolejna wspaniała powieść autora uhonorowanego Nagrodą Pulitzera!
Wzruszająca książka o sile ojcowskiej miłości.
Po śmierci ukochanej córki Charles pogrąża się w coraz głębszym mroku. W jednej tragicznej chwili świat nagle traci całe znaczenie. Odurzony lekami i alkoholem mężczyzna kontempluje wspomnienia, żyje w świecie przeszłości. Wędruje po miejscach, których od wieków już nie ma. Spotyka ludzi, którzy zmarli dawno temu. Miraże się materializują, a świat wokół zrozpaczonego ojca coraz bardziej się odrealnia. Najwyższej próby opowieść o stracie, żałobie i szaleństwie.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Natalka | 2018-08-20
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Pozycja bardzo urzekająca, ale i bardzo smutna. Przez właściwie cały czas czytania miałam wrażenie, że będzie to jedna z tych pozycji, które nie mają dobrego zakończenia. Autor zbudował niesamowity klimat bólu i dramatu, a ja czytałam to z takim przejęciem, jakby ta historia dotyczyła kogoś mi bliskiego. Harding ma w swoim sposobie pisania coś takiego, że nie wciąga czytelnika fabułą, ale uczuciami, emocjami, którymi napełnia swoich bohaterów. Faktycznie może się wydawać, że nie jest to najciekawsza pozycja, ale polecam ją każdemu, kto ma ochotę zżyć się z bohaterem i kto potrafi współczuć komuś "stworzonemu z literek". Enon w tej książce stało się miejscem magicznym, ale i tragicznym. Tak też opisałabym tę powieść przy użyciu dwóch słów, mimo tego, że mało w niej szczęścia. Polecam miłośnikom nie akcji, lecz emocji.

Leehoo | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Na obrzeżach wielkiego świata i światowych wydarzeń - w zagubionym Enon - przydarza się tragiczna śmierć dziecka. W jednej chwili wali się skrzętnie budowany mały, bezpieczny świat. Czarny ogień rozpaczy spopiela bez końca i popycha do autodestrukcji, upadku, rozpadu i powolnego samobójstwa. Obrazy przeszłości, zdeformowana rzeczywistość, majaki i duchy - krążą i dręczą. Urzekający, pełen bólu i obłędu zapis miłości poza śmierć.

Dominika | 2016-06-26

Widzę książkę i myślę: "Będzie świetna!" Pokładam w niej wszystkie swoje czytelnicze nadzieje. Rzucam wszystko i czym prędzej zabieram się do lektury. Intuicja ngdy mnie nie zawiodła. Aż wpadłam na "Enon"... i przestało działać.
Książka została zapowiedziana jako dramatyczna historia ojca topiącego się w rozpaczy po stracie jedynego dziecka. Punkt wyjścia dla historii jest dobry. I to wszystko. Autor pozostawia czytelnikowi wiele niedopowiedzeń. Moim zdaniem, nie wykorzystuje też formy. Szkoda, bo widzę grunt pod naprawdę dobrą pozycję!