NADZIEJA NA DZIECKO CZYLI CAŁA PRAWDA O NAPROTECHNOLOGII

Wydawnictwo: Fronda
poradniki

Bezskutecznie staracie się o dziecko? Lekarz powiedział wam, że nie ma innej rady, jak tylko metoda in vitro? A jeśli nie chcecie jej stosować? Czy to znaczy, że nie macie już żadnych szans? Nie wszystko stracone Jest jeszcze naprotechnologia. To metoda naturalnego poczęcia. Bez skutków ubocznych, przyjazna, nieinwazyjna, skuteczna. Jej twórcą jest amerykański lekarz, prof. Thomas Hilgers....

Bezskutecznie staracie się o dziecko?
Lekarz powiedział wam, że nie ma innej rady, jak tylko metoda in vitro?
A jeśli nie chcecie jej stosować?
Czy to znaczy, że nie macie już żadnych szans?

Nie wszystko stracone
Jest jeszcze naprotechnologia. To metoda naturalnego poczęcia. Bez skutków ubocznych, przyjazna, nieinwazyjna, skuteczna. Jej twórcą jest amerykański lekarz, prof. Thomas Hilgers. Wieloletnia praktyka lekarska profesora Hilgersa i wielu innych lekarzy ginekologów dowiodła, że większość rzekomo bezpłodnych par jest źle diagnozowana. Naprotechnologia jest metodą szukania prawdziwych przyczyn niepłodności, daje parze szansę na rzeczywiste leczenie, a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny.

Kiedy naprotechnologia daje świetne wyniki a w jakich przypadkach zawodzi?
Na czym właściwie polega?
Co to jest cykl naprotechnologiczny?
Dlaczego warto stosować naprotechnologię, nawet jeśli kobieta nie ma problemów z płodnością?

O niemal wszystkim dowiecie się z tej książki. Resztę powiedzą wam specjaliści - instruktorzy i lekarze praktykujący naprotechnologię - których dane kontaktowe znajdziecie na końcu publikacji.
Powodzenia!

źródło opisu: wydawnictwofronda.pl

źródło okładki: wydawnictwofronda.pl

soliloquium | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Napisałam o tej książce wiele. Poprzez przypadkową kombinację klawiszy opinia została wyparta innym, otworzonym właśnie oknem. Zatem muszę napisać tylko: ta książka w małej części jest o naprotechnologii. Liczy 150 stron. Pierwszych 48 to wywód Tomasza Terlikowskiego o antykoncepcji i aborcji. Chciałabym, żeby ktoś inny przeprowadził tę rozmowę z prof. Hilgersem.

Warto przeczytać kilkanaście stron. To niewiele, jak na tak poważny i ważny temat.

AnnaSikorska | 2015-12-25

„Naprotechnologia pochodzi od trzech słów – natura Procreative Technology, NPT, czyli Wsparcie Naturalnej Prokreacji. Ten termin miał pokazać, że jesteśmy czymś innym niż sztuczne metody rozrodu”.
Profesor Thomas W. Hilgersem w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim przybliża czytelnikom różnicę między in vitro a naprotechnologią. Nie zabraknie spojrzenia na sprawy antykoncepcji, aborcji, wiarę oraz zdrowie kobiet z punktu innego niż powszechnie proponowany. Kobieta nie jest tu wyłącznie ograniczana do roli przedmiotu sprawiającego mężczyźnie przyjemność za wszelką cenę. Jest podmiotem, który musi o siebie dbać i liczyć się ze swoimi wyborami.
„A zresztą jaka jest opcja? Żeby ona zaczęła brać antykoncepcję przez te wszystkie miesiące, kiedy jego nie ma, żeby jemu sprawić przyjemność, jak on wróci do domu? Dla niej to niesprawiedliwe, bo może – na skutek takich działań – mieć zakrzepicę. A to jednak dość duża cena za to, żeby sprawić przyjemność mężowi”.
Prowadzona dyskusja bierze pod...

efik | 2015-10-19
Przeczytana: 17 października 2015

Po książkę sięgnęłam, gdyż stosuję NaPro od 9m-cy. Wiem o metodzie dużo więcej niż przeciętny obywatel, więc sformułowanie użyte w tytule "Cała prawda o naprotechnologii" nie było dla mnie wabikiem, (sam tytuł uznaję za lekkie nadużycie). Skupiłam się na chęci poznania człowieka, który NaPro upowszechnił. Dostałam za to długi wstęp od autora Terlikowskiego o aborcji, średnio potrzebny w tej książce. Poza tym zapadło mi bardzo w pamięci jedno zdanie o tym, że ludzie o skrajnych poglądach stosujący prezerwatywy przynajmniej nie rozmnażają się i będzie ich mniej... Metoda świetna, książka taka sobie.

Karo | 2015-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2015

Dobrze, że ten wywiad powstał, jest krótki, więc tylko stanowi wstęp do tego, czym jest naprotechnologia. Metoda realnego leczenia niepłodności, o której wciąż nie usłyszy się tyle co o in vitro.
Przeraża to, jak wyglądały początki prof. Thomasa W. Hilgersa, który opracował metodę rozpoznawania płodności, nazwaną Modelem Creighton.
Tym bardziej przeraża, ale i denerwuje mnie to, że ginekolodzy przestali leczyć, a na wszystko zapisują tabletki hormonalne - co również wiem z doświadczenia, a książka jedynie zdaje się to potwierdzać.
I jeszcze co mnie irytuje to fakt, że zamiast wprowadzania ideologii "gender" i malowania paznokci chłopcom, powinniśmy zostać edukowani z tego, jak działa nasz organizm. Łatwiej nauczycielce od biologii mówić, że metody naturalne nie działają, niż posiąść wiedzę i później ją przekazać na temat tego, jak działa ludzki organizm.

Czy ktokolwiek mówi o duchowości płciowości? Gdyby tylko coś takiego powiedział, chciano by go "wysłać w kosmos"....