Przygotowani przetrwają. Survival miejski

Wydawnictwo: Pascal
survival, przetrwanie, miasto, preppers
poradniki

Przetrwaj. Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę.

Nieujarzmiona natura, ataki terrorystyczne czy zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić że nasz świat skomplikowanych zależności zaczyna się rozpadać.

Zawarte w niniejszym podręczniku informacje pomogą ci utrzymać się przy życiu w sytuacji awaryjnej. Chcesz żyć spokojnie? Bądź przygotowany.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Tomasz Andrzejewski | 2019-07-17
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Kompendium wiedzy. Dużo odwołań do innych zagranicznych twórców. Jak dla mnie pierwszorzędna robota z zachęcaniem do kształtowania zaradności w obliczu kryzysów

Rossellinique | 2019-03-06
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Rzetelna książka. Przyznam szczerze, że chciałam ją przeczytać z czystej ciekawości, a okazało się, że książka to przykładny podręcznik. Autor dokładnie opisuje założenia preppersów/survivalowców i ich rodzaje, mówi nam byśmy też sami określili w jakim stopniu chcemy być przygotowani, bo od tego wiele zależy.
Jeśli ktoś na poważnie traktuje tę kwestię to uważam, że z tą pozycją będzie w stanie zaopatrzyć się niemalże w pełni we wszystko co mu potrzebne będzie.
Autor nie tylko pisze, że np są sposoby oczyszczania wody, ale wymienia je ich wady i zalety, koszta i to nam pozostawia ewentualną decyzję co do wyboru. Wielokrotnie podaje konkretne modele danego sprzętu. Jest mnóstwo podanych stron, które były jego źródłem ale które też pomogą nam rozszerzyć wiedzę z danego zakresu.
Przygotowanie jest tu opisane od tego co powinien posiadać plecak w domu czy samochodzie aż po wygląd 'bunkra' a także co robić po ew katastrofie.
Kolejnym plusem uznaję to, że mimo iż jest to wg mnie fachowy...

Adriano | 2017-05-24

Bardzo dobry poradnik. Warto mieć u siebie w domu.

Radek | 2016-12-28
Przeczytana: grudzień 2016

Największą zaletą tej książki jest przystawanie do polskich realiów. Nie jest ona bowiem tłumaczeniem amerykańskiego poradnika - jej autor to Polak. Na początku mamy wyjaśnienie różnic między preppersem a survivalowcem. Mimo, że książka jest (ponoć) o survivalu, odniosłem jednak wrażenie, że bardzo dużo w niej właśnie prepperstwa - szczególnie końcowe rozdziały, o bezpiecznej lokalizacji i jej wyposażeniu, skrytkach przetrwania itd. Mocną stroną książki jest opis zawartości BOB'a - kompletna lista, z której możemy wybrać najprzydatniejsze naszym zdaniem przedmioty. Rozdział o EDC słusznie sugeruje, że najlepsze narzędzia to te, które mamy akurat przy sobie, kiedy ich potrzebujemy ;) Polecam.

Sławek | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Jest to pierwsza książka o tematyce survivalowej, z jaką się zetknąłem w moim życiu. Napisana w sposób przystępny, zawiera wiele porad i uzmysławia wiele zagrożeń. Jest swoistym zbiorem "10 przykazań" mówiących o tym, jak powinniśmy się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych i co musimy ze sobą zabrać. Teoria podana jak na tacy, niestety z wieloma powtórzeniami. Przez to nudnawa. Może jednak zwrócić Nam uwagę na kilka rzeczy, które powinniśmy zakodować sobie w dziwnych czasach, w jakich przyszło Nam żyć. Każdy niech odpowie sobie sam na pytanie, czy przeczytać taką książkę. Może jednak warto...

Walker | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Książka bardzo dobra dla osoby, która pod wpływem popularności tematyki chce rozpocząć swoją przygodą z szeroko rozumianym surwiwalem czy preppingiem. Jest to przekrojowy wstęp do dziedziny, nie można tego jednak traktować jako fachowego poradnika. Po lekturze warto sięgnąć po dalszą, specjalistyczną literaturę.

Revolver | 2015-07-24

Nie uważam, że ta ksiązka jest niepotrzebna. Ale uważam, że jest bardzo powierzchowna.

Nie uważam, że ta książka powstała dzięki poszukiwaniu informacji w sieci, ale robi takie wrażenie.

Proponuję porównać z "Survival po polsku" Kwiatkowskiego (pierwszy autor ksiażki o survvialu w Polsce (ta Pałkiewicza była tłumaczeniem z włoskiego i pokazała się, kiedy "Survival po polsku" był już w druku). Bo to książka nie zajmująca się technikami, ale człowiekiem. I drugiej takiej samej nie ma.

Faun | 2015-07-10
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Powiem tak, niezły wstęp do tematyki survivalu miejskiego. Na pewno będzie to przydatna książka dla kogoś kto interesuje się tematem, albo jest preppersem.
Zalety:
+ bardzo dobrze opracowany rozdział o wyposażeniu plecaka BOB
+ dobre wprowadzenie do tematyki ucieczki z domu w razie zagrożenie
+ przydatne opisy sprzętu i ceny w zł
+ słowniczek pojęć (super sprawa)
+ ciekawostki np. związane z jedzeniem, czy wodą w mieście
+ tematyka EDC, praktyczne podejście
+ fajny dział związany z bezpieczeństwem podróży (wakacje i urlopy)
+ cena, można kupić już za 26 zł
+ spora dawka wiedzy życiowej, także z akcentami historycznymi

Wady:
przydałoby się więcej zdjęć, scenariuszy zagrożenia, DIY, kuchni i medycynie miejsko-survivalowej oraz o broni palnej (mimo wszystko).

Podsumowując:
Wiadomo na 352 str. wszystkiego opisać się nie dało, ot taka tematyka. Miałem okazje porozmawiać z autorem na evencie, spisywał on moje uwagi i obiecał, że w wyd. II dopisze to i owo. Jeśli potraktujesz tą...

Leachim | 2015-05-25
Przeczytana: 24 maja 2015

Miłe zaskoczenie, wpadłem na nią w księgarni zaledwie wczoraj. Co prawda lubuje się raczej w post-apokaliptycznych klimatach. Ale zaryzykowałem i ... strzał w dziesiątkę.
To kompletne kompendium na temat zasad przygotowania przed kataklizmem, katastrofą naturalną, oraz myślę również wojną. Choć rozdział 2 i 6 jest dla każdego bez względu, jak bardzo jesteś zafiksowany w temacie. Książka zawiera szczegółowe opisy strategii przetrwania: EDC, plecak BOB, ucieczka z zagrożonego rejonu, środki transportu, niezbędne wyposażenie, sposoby ochrony schronienia, opis poszczególnych typów metod uzdatniania do wody czy po prostu przetrwania.

Ah, gdyby było więcej zdjęć, dałbym jeszcze wyższą ocenę.

Wrona | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Rozmyślnie kupiona na Targach Książki, ponieważ jestem starej daty i wolę papier od ebooka. Na półce mam sporo książek tego typu, ale co ważne ona ich nie dubluje, a wręcz przeciwnie uzupełnia. Autor zawarł dużo porad, które pomijają książki survivalowe. Są też wtrącenia z polskiej nie tak dawnej, bowiem wojennej polskiej historii, i chwała za to autorowi. Przez to czyta się to swojsko. Olbrzymi plus za bogaty słowniczek na końcu książki, nawet nie wiem ale po prostu odruchowo zacząłem czytać od niego i ... myślę, że jest tu tyle informacji, co w typowym rozdziale. Czy książka jest tylko dla preppersów? Otóż nie tylko dla nich, myślę że dużo wskazówek jest na tyle uniwersalnych, że zarówno harcerz, instruktor survivalu, jak i "leming" z korporacji znajdzie coś dla siebie. Świetny pomysł z tabelką filtrów do wody. Jeśli miałbym coś zarzucić, to sugestia aby w wydaniu II - dodać więcej zdjęć narzędzi EDC oraz nieco rozbudować o akcenty z PRL-u.