Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Aha!
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Encyclopedia of Underground Strength and Conditioning: How to Get Stronger and Tougher
trening, kondycja, siła,
sport

Jak mówi autor, jest to a mixture of science & hell – mieszanka nauki z piekłem – skrajnie wybuchowa. • Opony • Młoty dwuręczne • Sledy • Łańcuchy • Sztangi, hantle, kettle • Ćwiczenia z masą ciała Zasługujesz na to, by przekonać się, z jakiej gliny jesteś ulepiony. Trening nigdy nie da ci motywacji i napędu w życiu, jeżeli twoim ostatecznym celem będzie tylko wyrobienie szerszej klaty czy...

• Opony
• Młoty dwuręczne
• Sledy
• Łańcuchy
• Sztangi, hantle, kettle
• Ćwiczenia z masą ciała

Zasługujesz na to, by przekonać się, z jakiej gliny jesteś ulepiony. Trening nigdy nie da ci motywacji i napędu w życiu, jeżeli twoim ostatecznym celem będzie tylko wyrobienie szerszej klaty czy większych ramion, niż ma facet ćwiczący obok ciebie.
Regularnie wychodź ze swojej zwyczajowej rutyny, a zaczniesz budować hart, którego istnienia w sobie nawet nie podejrzewałeś. Aby odkryć swoje wewnętrzne zasoby, trzeba przechodzić przez brutalne treningi. Te piekielne sesje uczą, jak pokonywać przeciwności i przeszkody, które pojawiają się w zaciętej rywalizacji sportowej oraz w życiu.

• Siła i masa mięśniowa
• Wytrzymałość siłowa
• Siła szybkościowa
• Dynamika i zrywność
• Wytrzymałość mocy
• Ogólna sprawność sportowa

Metody te nie są przeznaczone dla „większości ludzi”. Są to brutalne sesje służące wytrenowaniu twojego umysłu. W końcu umysł zostaje przełamany i odkrywasz, jak odwoływać się do ducha swojego wewnętrznego wojownika, tak by wykroczyć poza zwykłe zahartowanie psychiki.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

odSłońKulturę | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Lista, Blogosfera

Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego to książka podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to iście biograficzna historia Zacha Evena-Esha o tym po co, i dlaczego. Dowiecie się, skąd wziął pomysł na realizację innowacyjnych metod treningowych, jak nasz główny bohater radził sobie z kontuzjami i dlaczego jego kariera zapaśnika przez wiele lat nie wróżyła sukcesów. Osobiście pogrążyłam się w lekturę pełna podziwu, bowiem liczne próby i tak silna motywacja do wprowadzenia zmian nie jest spotykana w życiu codziennym. Druga z części to krótki opis błędów, z którymi borykają się sportowcy, a także obszernie opisane metody treningowe. Począwszy od treningów z własną masą ciała, przez siłową pracę z workami treningowymi po... przesuwanie samochodu. To nie wszystko! Wysiłkowych ćwiczeń jest naprawdę wiele, a każde z nich zostało zilustrowane i szczegółowo objaśnione. Z mojej perspektywy - same przerażające ćwiczenia, ale cóż, pozostaje mi chylić czoło wobec tych,...

Krzysztof | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Zach Even-Esh były zapaśnik i kulturysta napisał książkę, w której przedstawia swoją metodę treningową określoną jako Undergroundowy Trening. Wymagający i brutalny sposób kształtujący nie tylko ciało, ale również psychikę. Od pierwszych stron książka mi się spodobała. Oryginalne podejście do treningu rozwijającego wszechstronnie ciało (trening funkcjonalny) oraz ogień z jakim została napisana może rozpalić i zmotywować każdego do tego by stawać się silniejszym i twardszym nie tylko w sporcie, ale i w życiu.

Wydawnictwo Aha! znane z wielu pozycji książkowych na temat rozwijania ciała (kultowy już Skazany na trening Paula Wade’a, książki Ala Kavadlo czy Oliviera Lafaya) dołożyło do swojej oferty kolejną świetną pozycję, która zawiera metody treningu, do których trzeba podejść z rozwagą i pewnym przygotowaniem, co znaczy, że w praktyce trening undergroundowy może nie być dla każdego. Jednak jako źródło informacji i wielki motywator jest to pozycja dla każdego, kto interesuje się...