Desolate

Desolate
romans, kryminał, new adult
angielski
Heed

"Mroczna ... surowa ... pusta. Ker Dukey w jej najlepszym wydaniu." - Międzynarodowy autor bestsellerów, S.K. Hartley. Mroczna, pokręcona i urzekająca. Nie mogłam pochłonąć tej książki wystarczająco szybko. Dukey zrobiła to ponownie… Międzynarodowy autor bestsellerów, Kirsty Moseley. Ryan: Byłem synem, Przyjacielem, Bratem, Psychopatą. Osiemnaście lat będąc na oddziale psychiatrycznym;...

Ryan:

Byłem synem,
Przyjacielem,
Bratem,
Psychopatą.

Osiemnaście lat będąc na oddziale psychiatrycznym; zostałem wypuszczony na świat. Rzeczy się zmieniły, Blake jest żonaty z Melody i jest ojcem mojej nowej obsesji, Cereus. Moja piękna siostrzenica, która nie wie nic o moim istnieniu. Gdy konsekwencje grzechów przeszłości zaczynają płatać mi figle, stare pragnienia żądają zaspokojenia.

Nie ma lekarstwa dla mojego rodzaju choroby.

Jestem pozbawiony wszystkiego, oprócz obsesji.
Nie mogę kochać,
Nie potrafię czuć,
Jestem Pusty.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/23459304-desolate

ppaula195 | 2019-09-23
Przeczytana: 23 września 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po 18 latach odsiadki w zakładzie psychiatrycznym Rayan wychodzi na wolność. Dowiaduje się że jego brat ożenił się z Melody i mają piękną 17 letnią córkę która jest taka sama jak on. Postanawia zrobić wszystko by móc po cichu spotykać się z bratanicą. Jest zafascynowany Cereus gdyż postrzega ona świat dokładnie jak on i dziewczyna może stać się jego odkupieniem za winy jakie wyrządził. Jednak jego brat dowiaduje się o uwolnieniu i stara się kontrolować każdy jego ruch zaniedbując rodzinę. Gdy manipulacje Rayana i zaczynają zbierać żniwa na jaw wychodzą fakty które mogą zagrażać nie tylko Cereus jak i Rayanowi. Przyznam że końcówka znowu mnie zszokowała. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Przyznam że ostatnie rozdziały czytałam z zapartym tchem. Bardzo polecam

Gabi | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Jest 1-wsza w nocy a ja skończyłam czytać Despolate i nie żałuję tej zarwanej nocki:) Musze przyznać,że ta część nie jest taka mroczna jak poprzednia, przynajmniej dla mnie, jest tam więcej światełka. Ryan jest dalej facetem bez empatii, czuje potrzebę mordowania i uprawiania brudnego seksu, ale gdy poznaje Cereus coś się w nim zmienia ale tylko dla niej, on widzi siebie w niej, nie wiem może ma rację, a może ona jest jego lekarstwem, kurcze sama nie wiem, może Ryan jest jej zgubą i stanie się taka jak on??? Melody i Blake jak widać bardzo się kochaj,ale bardzo nie podobało mi się,że ukrywał przed nią prawdę o Ryanie, co doprowadziło prawie do wielkiej tragedii,a u Ryana ukazała się ta ciemna strona ,którą ukrywał, ale tylko dlatego,że ktoś zagrażał jego rodzinie, a on nigdy nie da jej skrzywdzić, bo to jest to co trzyma przy zdrowych zmysłach.No i mamy tutaj dwie psychopatki, również bardzo inteligentne Jenny i Belinda oj namieszały ładnie , prawie im się udało zrealizować ich...

Edyta | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Niesamowita Uzależniłam się od tej serii.:) Po przeczytaniu pierwszej części nie wiedziałam co mnie czeka w drugiej. ale nie żałuję że przeczytałam. Gardło ściśnięte miałam przez cały czas. co chwilę w myślach " zaraz coś się wydarzy niedobrego,, zaraz coś się wydarzy złego, nie powstrzyma się". Atu proszę jakie zakończenie !!!!!! Ja chcę sama ułożyć dalszą historię Ryana!!! Chcę dla niego wspaniałej idealnej dziewczyny!!!! Super pokazane postacie, każdy dialog miał swój sens, nie tak jak w niektórych książkach nie wiadomo kiedy i jak taka szybka przemiana. Ryan musi dużo jeszcze nad sobą popracować ale wierzę że idzie to wszystko ku lepszemu.

| 2016-08-28

Woow ! Gdyby można było dawać więcej gwiazdek to ta część dostałaby full.Narzekałam na pierwszą część, ale w ta autorka włożyła całe swoje serducho. Niezwykły Thriller psychologiczny, trzymający w napięciu, zaskakujący, nieprzewidywany. To jest to co kocham w książkach, nieprzewidywalność.Nie mogę się doczekać przeczytania trzeciej części. Bardzo POLECAM !!!

Shemmer | 2016-03-15

„Ludzie są słabi, łącznie ze mną. Jesteśmy niewolnikami naszych potrzeb, naszych pragnień, naszego głodu… a ja jestem tak cholernie głodny.”

Nie była tak dobra, jakbym tego chciała, ale była stanowczo lepsza niż tego oczekiwałam. Była pełna, a jednak wciąż czegoś brakowało. Nie zawsze nudziła, częściej kusiła i wołała by kontynuować czytanie.
Może i wydawać się to dziwne, lecz koniec końców, książka była zbyt łagodna. W pierwszej części bardziej dało się odczuć dławiące poczucie niepokoju. Próbując bardziej przybliżyć Rayana, autorce coś umknęło, przepłynęło przez palce i niewiele dobrego czytelnik dostaje.
Dodatkowo Cereus - mimo że była wyzwalaczem wielu akcji - jednak wydała mi się zbędnym elementem historii.

Katarzyna | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2015
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdy pierwsza część była dla mnie okropnie słaba,ta część bije ją na głowę! WOW. Jestem pod wielkim wrażeniem. W tej części mogłam lepiej zrozumieć Ryana... I chyba ma u mnie trochę szacunku... za tą sytuację z bratanicą pod koniec książki, za uratowanie jej. Czytając pierwszy rozdział książki, byłam przekonana, że zabił ją...właśnie JĄ. Wszystko takie trochę chaotyczne, ale dobre. A Blake nie powinien ukrywać wszystkiego przed Melody.

bookish | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

wydarzeniami z pierwszej części byłam zaskoczona, ponieważ autorka tak bardzo zmyliła czytelnika. myślałam, że w tej części wszystko będzie dla mi jasne, że będę wiedziała co jest dobrem, a co złem, ale znów dałam się ponieść i autorka zaskoczyła nas w ostatnich rozdziałach, że diametralnie zmieniłam zdanie o Ryanie, który dalej uczestniczy w życiu Blake i Melody oraz ich córki. to co zrobił i zaczął czuć to po prostu wow. a koniec tej książki? oesu, zapowiada jakby niekończącą się historię tylko, że z innymi bohaterami, a Ryan znów pokaże na co go stać.