Funny girl

Albatros
2015-11-04
2015-11-04
Magdalena Koziej

Nie jest to może jakieś wybitne dzieło, ale naprawdę przyjemnie się czyta.
Dziewczyna z prowincji pragnie zostać aktorką komediową, więc rusza do stolicy...
Naprawdę zgrabnie napisane.

Nie jest to może jakieś wybitne dzieło, ale naprawdę przyjemnie się czyta.
Naprawdę zgrabnie napisane.

Całkiem przyjemna powieść, zakupiona przez pomyłkę. Tytuł kusił Barbrą S., a cena spowodowała brak sprawdzenia tekstu z tyłu książki, o czym w ogóle ona jest.

Czyta się ją całkiem przyjemnie, szybko. Bohaterowie nie są jacyś głębocy i mało w fabule rzeczywistego dramatu, ale klimat czasów wydaje się był odpowiedni, a i zabawne momenty skłaniają do uśmiechu. Główna bohaterka - Sophie/Barbara oddana jest najciekawiej (inne postacie zostały potraktowane zdecydowanie po macoszemu) i jej wątek miłosny też jest na swój sposób uroczy. Co do reszty - przyjemnie, acz lektura tej powieści nie zmieni życia czytelników.

Lekka, zabawna, w klimacie retro. Przyjemnie się czytało.

Lekka, zabawna, w klimacie retro. Przyjemnie się czytało.

Dobra książka na odprężenie się. Wczułam się w klimat Hollywood i dobrze spędziłam czas.
Polecajka dla tych, którzy uwielbiają "Siedem mężów Evelyn Hugo".

Polecajka dla tych, którzy uwielbiają "Siedem mężów Evelyn Hugo".

Może być. Nawet fajnie się czyta. Fani Brytyjskich komedii powinni się odnaleźć w fabule "Funny girl". Ja się, niestety, nie odnalazłam.

Książka lekka, miejscami zabawna, ale na pewno jej nie zapamiętam. Historia trochę o niczym. Napisana dosyć prostym językiem, czyta się bardzo szybko.

Ależ się umęczyłam! Niby szybko się czyta, książka pełna dialogów, ale jakby stało wszystko w miejscu. Słaba.

Z bólem przyznam, że ta "zabawna dziewczyna" nie porwała mnie. Znalazłam tę pozycję przypadkiem i postanowiłam sprawdzić, co w sobie kryje. No i, jak dla mnie, nic ciekawego. Przetrwałam pięćdziesiąt stron i podziękowałam. Styl pisania, główna bohaterka - nie trafiły w mój gust. Może to po prostu nie był mój dzień na tego typu lekturę.

Powiesc obyczajowa, ma sporo zabawnych dialogów, jest o serialu BBC takiej tandetnej farsie i sama jako ksiazka podrabia ten styl.
Własciwie to mogloby z tego powstac przedtawienie taka lekka komedyjka, byłby to chyba lepszy pomysł, bo powiesc jest dosc "płaska" tak jak nomen omen głowna bohterka, ktora autor zreszta porzuca na rzecz tych dwoch scenarzystów w srodku ksiazki.

Lucy Ball jak w drugim sezonie naprawia prysznic :)

Benny Hill, Funny Girl! :)

aha w polskim wydaniu brakuje wielu zdjec ktore sa w oryginale

Funny girl to książka, która przyjmnie się czyta. Być może dlatego, że podchodzi z dystansem zarówno do wydarzeń, jak i do bohaterów. Dzięki temu nawet w trudnych momentach dominujące są pogoda ducha i humor.
Fabuła ma standardową podstawę, czyli przeniesienie bohaterki do środowiska, do którego ona zupełnie nie jest przystosowana. Jednak potem nie następuje opis jej cudownej przemiany. Czytelnik dowiaduje się bez cenzury zarówno o jej wpadkach, jak i sile; zarówno o jej życiowych błędach, jak i odnajdywaniu siebie.
Co jeszcze jest ciekawe, to że opowiadanie skupia się na wielu postaciach jednocześnie. W ten sposób czytelnik poznaje i zaczyna rozumieć wszystkich ważnych bohaterów. Dla mnie ta różnorodność była na pewno wartościowa. Jednak gdzieś w połowie książki straciłam główną bohaterkę z oczu, przez co wypadłam na chwilę z rytmu opowiadania.
Podsumowując polecam Funny Girl jako lekką lekturę, przy której można z dystansu spojrzeć na życie.

• 2016
  • 2016