Historia Polski. Kalendarium dziejów. Tom 4. 1943-2009

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
9788361923701
Adm_Lütjens

`Historia Polski. Kalendarium dziejów` to wyczerpujący i obecnie najbardziej aktualny kronikarski przegląd historii Polski w czterech tomach - od pradziejów aż po chwilę obecną, dający zwięzły i rzeczowy obraz faktów zapisanych pod konkretną datą. To rzetelne i wiarygodne źródło informacji o wszystkim, co dla historii Polski najważniejsze i co składa się na narodową tradycję. Historia polityczna i społeczna, biogramy najważniejszych postaci, a także dzieje kultury i obyczajów naszego narodu zaprezentowane są na tle ułożonego równolegle do wydarzeń w Polsce kalendarium dziejów powszechnych. Całość dopełnia niezmiernie bogata strona ilustracyjna: reprodukcje malarstwa, dokumentów, pieczęci, monet, rysunki, fotografie i mapy. To biblia dziejów ojczystych, niezastąpiona dla wszystkich uczących się i interesujących naszą przeszłością oraz ukształtowanym przez ponad tysiącletnią historię dniem dzisiejszym.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/historia-polski-kalendarium-dziejow/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/historia-polski-kalendarium-dziejow/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!