Mam prawo

Wydawnictwo: G+J
MAD_ABOUT_YOU

Dziecku można wmówić wszystko lub prawie wszystko. Zwłaszcza, jeśli jest się dorosłym. Dzieci ufaja nam i potrzebują nas, bo są bezradne i niesamodzielne. Świata i jego praw uczą się od nas. Dlatego dla ich bezpieczeństwa, a naszego spokoju, warto je uświadomić. Niech poznają swoje prawa. A to poznawanie wcale nie musi być nudne czy wiązać się z poważną rozmową. Można inaczej - przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Przeczytajmy im zabawne historie i pozwólmy wysnuć samodzielne wnioski. Moim dzieciom na pewno przeczytam tę książkę. Zarówno w warstwie literackiej jaki i plastycznej nie brakuje tu humoru. Polecam! A Twórcom i Wydawcy gratuluje pomysłu. Natalia Kukulska mama Ani i Jasia

źródło opisu: G+J, 2012

źródło okładki: http://merlin.pl/Mam-prawo_Grzegorz-Kasdepke/brows...»

veinylover | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Kto przeczytał konwencję o prawach dziecka zdaje sobie sprawę że to, czego się podjął utalentowany pisarz dla dzieci nie było wcale tak łatwym wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać. Autor - jak zawsze z poczuciem humoru - zilustrował prawa dziecka, które powinny być znane rodzicom, a także dzieciom. Naruszanie tych praw zdarza się powszechnie, zatem troska o uświadomienie wszystkim, czego robić się nie powinno wypełnia pewną lukę wychowawczą.
Samo prawo zawarte w konwencji jest zapisane typowym i dość bełkotliwym językiem bardziej charakterystycznym dla polityków nawet niż prawników, więc warto odcedzić - praktycznie najistotniejsze - zawarte w nim elementy.

Amelia | 2015-03-06

Bardzo lubię tą książkę, bo jest napisana z humorem i może być prawdziwa. Polecam :)

rysiowa | 2013-10-23
Przeczytana: 11 września 2013

książka którą powinien przeczytać każdy rodzić ze swym dzieckiem.

więcej na blogu http://nie-tylko-moimi-oczami.blogspot.com/2013/10/mam-prawo-grzegorz-kasdepke.html

tinaka | 2012-03-01

Książka jest po prostu rewelacyjna, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Przedstawia najważniejsze prawa dziecka, pokazuje jak można je wykorzystać, jakie dzieci mają prawa, jak mogą siebie bronić. Dzieci mają własne miejsce w ogromnym świecie i są najważniejsze.

karol | 2011-12-16
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Nieco dziwna książka delikatnie mówiąc, opowiadająca o emocjach. Jeżeli ktoś takie tematy lubi to polecam.