Wychowanie do szczęścia

Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
elfijka

Jak zrozumieć i pokochać siebie, by móc zrozumieć i pokochać dziecko Wychowanie dziecka to trudne wyzwanie - kto wie, czy nie najtrudniejsze w życiu człowieka. Wszystko, co może nam pomóc w realizacji tego zadania, jest ważne i potrzebne. Taka też jest ta książka, w której Iwona Majewska-Opiełka - psycholog, konsultantka i trenerka, a przede wszystkim matka - zawarła nieocenione rady na temat...

Jak zrozumieć i pokochać siebie, by móc zrozumieć i pokochać dziecko

Wychowanie dziecka to trudne wyzwanie - kto wie, czy nie najtrudniejsze w życiu człowieka. Wszystko, co może nam pomóc w realizacji tego zadania, jest ważne i potrzebne. Taka też jest ta książka, w której Iwona Majewska-Opiełka - psycholog, konsultantka i trenerka, a przede wszystkim matka - zawarła nieocenione rady na temat wychowania dziecka, aby było szczęśliwe i wyrosło na spełnionego i pewnego siebie, wartościowego człowieka. Ale jest to zarazem książka niezwykła, gdyż autorka nie pisze po prostu jak się zachowywać, aby osiągnąć lepsze rezultaty wychowawcze, lecz jak pomóc sobie w kontekście dobra dziecka. Inaczej mówiąc: tylko szczęśliwi ludzie mogą wychowywać szczęśliwe dzieci i tylko spełnieni nauczyciele mogą pomóc młodszym w rozwoju.

źródło opisu: Rebis, 2015

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Marta Kraszewska | 2014-12-24
Przeczytana: 21 października 2014

(tekst znajduje się na www.rudymspojrzeniemnaswiat.blogspot.com)

Czy jest ktoś, kto nie chciałby, aby jego dziecko było szczęśliwe? Chyba nie (pomijam oczywiście przypadki patologiczne). Najchętniej rzucilibyśmy cały świat do stóp potomka, usunęli kłody spod nóg i generalnie najlepiej, aby miał wszystko to, czego nam zabrakło. Bywa jednak tak, że okazuje się, że to, co dla nas wydawało się wymarzone, dla naszego dziecka wcale takie nie jest.

Wychowanie do szczęścia to książka o tym, jak postępować, aby dziecko było szczęśliwe i poczuło się bezpiecznie. W końcu to nie takie proste. Osobiście nie przepadam za poradnikami, ten gatunek omijam z daleka, a do tej pozycji zbierałam się ponad rok. Przeczytałam jedną stronę i odłożyłam. Możliwe, że musiała poczekać, na bardziej odpowiedni moment w moim życiu. Kiedy sięgnęłam po nią po raz drugi, już po kilku dniach przewracałam ostatnią kartkę. Książka jest bardzo mądra, życiowa i banalnie prosta. To znaczy niektóre sugestie i rady w...

alejakwiatowa | 2014-07-23

Polecam przyszłym i obecnym rodzicom, niezależnie od wieku dziecka. Książka mi dała wiele do myślenia. Warto do niej ciągle wracać.

Besia | 2013-10-18
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Madra książka o wychowaniu dzieci, a przy okazji o wychowaniu samego siebie.
Notatki.
Cechy charakteru, które warto budować w sobie i w innych:
- poczucie własnej wartości
- prawdziwa odpowiedzialność