Dalmacja poza czasem. Opowieści górala znad morza

Wydawnictwo: Explanator Iwona Dehina
Dalmacja poza czasem. Opowieści górala znad morza
dalmacja, przewodnik
Stendar

Książka zdecydowanie wykraczająca poza ramy klasycznego przewodnika, żywym językiem opisująca przeszłość i teraźniejszość jednego z najpopularniejszych rejonów wakacyjnych podróży Polaków i nie tylko. Autor – znany w Polsce ichtiolog, gawędziarz i podróżnik – napisał tę książkę po polsku, co często pozwala na przewrotne, nieco ironiczne spojrzenie na nasz język. Oprócz gawęd i legend, zwyczajów i niezwykłych miejsc, autor dzieli się z czytelnikiem sekretami wędkarsko-kulinarnymi, nie zapominając przy tym, że Dalmacja to kraina winem płynąca. Atrakcyjna szata graficzna i wysokiej jakości poligrafia sprawiają, że książka staje się nie tylko pożądanym „towarzyszem podróży” po Dalmacji, ale także niebanalnym prezentem – prywatnym lub korporacyjnym.

źródło opisu: http://www.explanator.pl/pl/publikacje/Dalmacja_poza_czasem/8/

źródło okładki: http://www.explanator.pl/pl/publikacje/Dalmacja_poza_czasem/8/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!