Ziemskie anioły. Poradnik asertywności dla wrażliwych osób

Tłumaczenie: Joanna Śliwińska
Wydawnictwo: Illuminatio
Assertiveness for Earth Angels: How to Be Loving Instead of "Too Nice"
asertywność, anioły
poradniki
MyszkaMinnie

Jak być pełnym miłości zamiast „zbyt miłym”? Jak pokonać wewnętrzne obawy przed powiedzeniem „nie”? Jak wyznaczyć granice i zachować właściwe proporcje – dawać innym zdrową miłość i wsparcie, zamiast pozwalać się wykorzystywać? Jak zaspokajać duchowe i emocjonalne potrzeby nie tylko innych, ale także swoje? Ziemskie Anioły to osoby nad wyraz wrażliwe – „pracownicy światła”, odczuwający chęć...

Ziemskie Anioły to osoby nad wyraz wrażliwe – „pracownicy światła”, odczuwający chęć niesienia pomocy bliźnim i zapobiegania konfliktom. Często dzieje się tak, że biorą na swoje barki zbyt wiele spraw i dają się wykorzystywać tym, którym chcą pomóc. Autorka prezentuje szereg technik, które pozwalają rozwinąć asertywność, świadomość swych uczuć i opinii oraz przekazywać je z poszanowaniem praw własnych oraz innych osób – i być sobą.

Naucz się:
*być szczerym, otwartym i bezpośrednim w stosunku do innych;
*mówić otwarcie o własnych uczuciach;
*rozpoznawać toksyczne relacje i uwalniać się od nich;
*być asertywnym w związkach, biznesie i życiu codziennym;
*zastępować złudne poczucie kontroli rzeczywistą kontrolą sytuacji.

Doreen Virtue podpowiada, jak zachować spokój wewnętrzny i równowagę
i nie dać sobą manipulować.

źródło opisu: Wydawnictwo ILLUMINATIO 2015

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/asertywnosc-ziemskich-aniolow/

Wronka | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Książkę czyta się dobrze. Autorka porusza ważne tematy, ale czytając odnosiłam wrażenie, że pewne problemy zostały potraktowane bardzo pobieżnie. Z pewnością warto ten poradnik przeczytać, jednak mnie czegoś w nim brakuje. Trudno mi określić dokładnie czego. Może właśnie bardziej dogłębnego potraktowania niektórych aspektów dotyczących relacji międzyludzkich. Lektura lekka, przyjemna, ale nie trafia w mój gust czytelniczy.

doensky | 2017-04-13
Przeczytana: 2017 rok

Sporo wnikliwych spostrzezen. Bylem bardzo sceptyczny co do tytulu i chrzescijanskiej wymowy, ale w zasadzie nie jest to przewazajace w ksiazce - wiekszosc to konkretne how to.

chomiki204 | 2016-03-04

Każdy z nas jest inny, każdy inaczej widzi i czuje świat, dlatego powstaje tyle książek o podobnej tematyce "ASERTYWNOŚCI", ale zawsze jednak nieco różniących się od siebie.

W tej autorka przekazuje swoje spostrzeżenia bardzo trafnie, spokojnie i klarownie łącząc umysł, ducha i ciało. Całość czyta się bardzo lekko, choć wnioski mogą być już cięższego kalibru i wymagać dużej szczerości wobec siebie i innych. Po lekturze nie zabraknie pracy nad tym co w nas siedzi, ale jak to się mawia... dla chcącego nic trudnego. Z pewnością warto do niej wracać, aby przypominać sobie siebie.

Może czujesz, że w twoich relacjach coś nie gra; czujesz się wykorzystywana/y w domu/w pracy/przez znajomych; brakuje ci pewności siebie; masz mało czasu lub za mało czasu poświęcasz sobie; masz marzenia, które wydają ci się nie do osiągnięcia; nie umiesz mówić co czujesz; chcesz, ale boisz się coś w życiu zmienić? Jeśli tak, to szukaj źródła złego samopoczucia lub braku chęci do działania! Czy czujesz, że...

Anna | 2016-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2016

Piękny mały poradnik asertywności ludzkiej strony duchowej. Do wielokrotnego zagłębiania, w różnych momentach życia. Polecam wszystkim wrażliwcom widzącym świat mocniej, bardziej i dalej :)

Amalthea | 2015-06-08

Czyżbym była pierwszą osobą oceniającą tę książkę? Mogę bez wątpienia stwierdzić, że jest wybitna :) Czytając książki Doreen Virtue odkryłam, że jestem Ziemskim Aniołem. Nadal nie mam pewności, do której konkretnie grupy się zaliczam, ale chyba najbliżej mi do Gwiezdnej Istoty. Zawsze miałam problem z dostosowaniem się do otoczenia, gdyż wielka ze mnie indywidualistka. Zawsze czułam, że nie należę do tego świata, a większość ludzi mnie nie rozumie. Uważam, że czytanie książek to doskonały lek na samotność i odskocznię od tej szarej rzeczywistości. Dzieła pani Doreen Virtue bardzo mi pomagają i stanowią źródło literackiej inspiracji :)