The Friend Zone

Okładka książki The Friend Zone Kristen Callihan
Okładka książki The Friend Zone
Kristen Callihan Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Game On (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Game On (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-05-05
2015-05-05
love romance sport football college

Pierwsza część byla fajna ale ta była cudowna! Pokochałam tą parę! Nie mogę doczekać sie kolejnej części :)

W styczniu konkretnie wzięłam się za zaległy stos recenzencki. “Więcej niż przyjaciel” Kristen Callihan jest jedną z tych książek. To drugi tom serii Game on. Pierwsza część podobała mi się średnio. Jak było z tą powieścią?

Tym razem poznajemy losy Greya Greysona. W czasie, gdy Drew Baylor dochodzi do siebie po kontuzji, pracując nad swoim związkiem z Anną, Grey wspiera przyjaciela w każdy możliwy sposób. Oddaje mu swój samochód, a dostaje do dyspozycji różowe auto córki swojego agenta. Gdy Ivy się o tym dowiaduje, ostrzega Greya w wiadomości, co mu zrobi jeśli uszkodzi jej ukochany samochód. I tak oto rodzi się między nimi internetowa przyjaźń. Czy przetrwa ona spotkanie tych dwojga na żywo?

Przyznam się szczerze, że miałam dość niskie oczekiwania co do tej książki. Jak już wspomniałam, pierwsza część średnio mi się spodobała, ale tutaj się miło zaskoczyłam. Oczywiście nie słuchałam fabuły z wypiekami na twarzy i zdarzyło mi się przewracać oczami, nie mniej miło z tą książką spędziłam czas. Tym razem mamy motyw friends to lovers. I poznajemy perspektywę zarówno Ivy jak i Greya. Oczywiście bohaterowie robią sobie sami pod górkę i rozkręcają dramy z rzeczy, które pozornie są proste co i tak finalnie kieruje ich prosto w swoje ramiona. Styl autorki jest lekki i przystępny co zaliczam bardzo na plus. I chyba by to było na tyle. Pewnie nie zapamiętam tej historii na dłużej, ale na pewno nadrobię pozostałe tomy.

Książka miała szanse na bycie lepszą, ale autorka koncertowo zepsuła sprawę. Pomijając dłużenie się, nudne wątki. To pewne kwestie, ważne dla fabuły i rozwoju bohaterów zostały olane. Byle pociągnąć to dalej lub dodać więcej znaków dla objętości. Zachowanie bohaterów w związku z ich przeżyciami, zakrawa o pomstę. Mówiąc wprost. Po tragedii, która każdą osobę, której dotyczy by dotknęła mocno. W końcu to tragedia, w domyśle samych bohaterów ,to ich zachowanie po niej było niczym strzepnięcie brudu ze spodni... Ot co, nic się przecież nie stało, popłaczemy jeden dzień i wrócimy do normy....

Więcej niż przyjaciel to drugi tom serii Game On. Pierwszy czytało mi się naprawdę dobrze i w końcu nadszedł czas na lody kolejnego z futbolistów. Liczyłam na romans, który mnie rozbawi i sprawi, że serducho zabije mi trochę mocniej. Czy to dostałam?

"Życie pokazało mi, że powinno się doceniać to, co się ma, bo gdy się do czegoś przywiążesz, stracisz to, nim wogóle się zorientujesz."

Gray Grayson, podobnie jak Drew kochał futbol, stawiając go zawsze na pierwszym miejscu. Kiedy najlepszy przyjaciel ulega kontuzji, bez wahania użycza mu swoje auto. Wiedząc, iż sam będzie potrzebował auta zgadza się na propozycję swojego agenta. Małe, a przy tym różowe auto nijak nie pasuje do dobrze zbudowanego sportowca. Wkrótce Gray otrzymuje wiadomość, która jest jednocześnie ostrzeżeniem od samej właścicielki auta, Ivy Mackenzie. Rozpoczynają wirtualną konwersację, która przeradza się w przyjaźń. Oboje mają swoje zasady, których starają się trzymać. On nie przyjaźni się z kobietami, jedynie z nimi sypia. Natomiast ona nigdy nie angażuje się w związki z klientami ojca.

Czy pojawiające się pożądanie zniszczy ich relacje? Czy być może Gray okaże się dla Ivy kimś więcej niż przyjacielem?

Drugi tom serii GAME ON należy do Graya i Ivy, których znajomość rozpoczyna przyjaźń. Jednakże z każdym ich spotkaniem czuć było to napięcie i wspólne przyciąganie. I wiecie co jest najfajniejsze? To się nie stało od razu co jest w moim odczuciu dużym plusem, gdyż uwielbiam to stopniowanie 😁🤭. Kolejny raz także wkroczymy w świat futbolu ale i rozterek oraz dylematów z którymi będzie musiała zmierzyć się Ivy. Więc jak gotowi na kolejną rozgrywkę? Czas, start ❤️🏈.

Dla takich książek przyjmuje głównie jedno kryterium - dobrej rozrywki, a przy czytaniu tej pozycji niestety nie bawiłam się dobrze. Było żenująco, przydługawo i nudno, a zapowiadało się całkiem przyzwoicie. Gdyby nie audiobook prawdopodobnie nawet bym jej nie skończyła, a tak z braku laku domęczyłam do końca (i żałuję).

Więcej niż przyjaciel - Kristen Callihan

Tę ocenę muszę podzielić na dwie części. Dwa aspekty właściwie.

1. Styl i bohaterowie. Bardzo dobrze mi się to czytało. Fajni, nietuzinkowi bohaterowie, całkiem zgrabne opisy. Styl autorki bardzo mi podpasował.

2. Logika. To coś, co mnie po prostu rozłożyło. A czemu? A no mamy bohatera, który ma traumę, bo jego matka zmarła na raka piersi. Co robi typ, który odkrywa, że jego ukochana ma guzka? Robi awanturę i... Ucieka. Nie no. Super. Bardzo męsko i odpowiedzialnie. A co robi ona? Ryczy kilka dni i... Szuka go.
No nie wiem. Na logikę - co tu się w ogóle wydarzyło?! No po prostu myślałam, że trzasnę się w twarz.

Nie będę się tu rozpisywać o tragedii, jaka ich ostatecznie spotkała, choć uważam, że została potraktowana po macoszemu.

Ogólnie miło się czytało, szybko i całkiem przyjemnie, ale ten drugi aspekt mocno obniżył moją ocenę. A szkoda.

Więcej niż przyjaciel - Kristen Callihan

Tę ocenę muszę podzielić na dwie części. Dwa aspekty właściwie.

Drugi tom serii Game ON, "Więcej niż przyjaciel" był tak samo przyjemny do czytania jak jego poprzednia część.

Czy różowy, mały samochodzik może być elementem łączącym? Zaczynającym coś, co miałoby szansę się rozwinąć? Coś zacząć może na pewno, ale reszty już musicie dowiedzieć się sami. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania i umiejętność zaintrygowania czytelnika. Każdą kolejną stronę powieści przesuwa się bezwiednie wręcz i nim się obejrzymy już jest ostatnia kropka. ;)

Kristen wprowadza nas do świata sportowego po raz kolejny i znowu pokazuje, że przyjaźń wśród tych chłopaków to przeogromna i niezniszczalna wartość! Coś czego każdemu życzę, to właśnie mieć takiego przyjaciela, który wskoczy za Tobą w ogień. Bardzo fajny pomysł na fabułę i świetne wykonanie. Mi się podobało!

Polecam ogromnie.

Bohaterowie mają po 22 lata i to jest zdecydowania książka dla czytelniczek w tym wieku. Jest boski futbolista i wysoka dziewczyna. Rodzenie się miłości, dobry seks i wspaniały związek. Dobrze się czyta ale zdecydowanie dla określonego czytelnika. Nie moja bajka.

Ta część była ciekawsza od poprzedniej, bardziej przypadła mi do gustu. Polecam👍

• Przeczytane 2021

Kristen Callihan Więcej niż przyjaciel Zobacz więcej