Zachłanne na życie

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
9788377001950
Turlot

Najciekawsze kobiety swojej epoki: Agnieszka Osiecka, Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Elżbieta Czyżewska w opisie najpoczytniejszego polskiego autora biografii.

W "Złotej kolekcji" Sławomira Kopra czytelnik znajdzie nowe, nieznane szczegóły z życia bohaterek. Fascynująca lektura i dla fanów twórczości tego autora, i dla tych, którzy po raz pierwszy sięgną po jego książkę.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: www.empik.pl

brulionbebeb | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Powracać do dawnych tematów - w porządku. Kopiować całe ustępy z poprzednich książek - niezbyt.

wajponyx | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Czytało się ją szybko i dość przyjemnie, ale skończyłam w poczuciu, że temat został przedstawiony "niesprawiedliwie". Rozdział o Kalinie - spory,o Czyżewskiej - interesujący, o Osieckiej - przeładowany nudnymi informacjami, a o Braunek, zamykającej stawkę - mizerny (bo nawet nie skromny). Ciekawi mnie czy to kwestia nie dość rzetelnej kwerendy, braku materiałów czy osobistych preferencji autora, ale czytając miałam wrażenie, że Małgorzata Braunek została w tym opracowaniu dodana "na odczep się". Szkoda.

| 2017-03-02

Lekka, łatwa i przyjemna. Mnóstwo drobiazgów, anegdot o życiu prywatnym i zawodowym, każdy znajdzie coś dla siebie. Lubię tę serię książek:).

MHK | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Sławomir Koper nadal w dobrej formie, a powrót do kina z epoki socjalizmu, (niestety czasów mojej młodości) to kolejna sympatyczna i sentymentalna wycieczka. Lektura lekka i niewymagająca skupienia.

Bożena | 2016-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Twórczości pana Sławomira Kopra prawie nie znam. Czytałam jeszcze tylko "Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej", które zdecydowanie bardziej mi się podobały. Ten tytuł czytało się łatwo i szybko, ale w takiej literaturze nie tylko o to chodzi. Wolałabym więcej informacji o życiu artystycznym, a mniej tych "łóżkowych". Brakuje mi też fotografii. Nie żałuję, że przeczytałam, ale za innymi tytułami nie będę się uganiać.

Meowth | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Owszem, napisane dosyć lekko i potoczyście, autor nie przedłuża niepotrzebnie wątków, wie, jaki rytm nadać swej opowieści, by nie znudzić czytelnika, a jednak jakaś jestem średnio usatysfakcjonowana. Podobnie jak inne osoby, komentujące tę książkę, razi mnie dysproporcja - o Osieckiej najwięcej (i chyba najmniej dla mnie interesująco), a o Braunek jakoś dziwnie maleńko. Może dlatego, że miała ona najmniej rozmaitych grzeszków na sumieniu, najmniej łączy się z jej osobą skandali. Bo o tych pisze pan Koper chętniej i więcej niż o czterech pań istnieniu artystycznym.

To drugi mój zarzut. Jako miłośniczka kina sięgnęłam po tę książkę w nadziei, że poznam jakieś smaczki, związane z aktorstwem Jędrusik, Braunek, Czyżewskiej, z ich rolami, z ich pracą. Dostałam głównie przegląd mężów/kochanków/partnerów, miłości i romansów. W moim odczuciu nie jest to jakieś wartościowe opracowanie, którego mogłabym spodziewać się po historyku. Raczej zestaw skandali mniejszego i większego kalibru....

Tadeusz | 2016-05-07
Przeczytana: 06 maja 2016

Biografie Kopera stają się nudne.Po przeczytaniu zapomina się szybko to o czym się czytało.

Ewa | 2016-01-25
Przeczytana: styczeń 2016

Książka powinna dostać dodatkową gwiazdkę, bo to jednak pan Koper - a więc jak zawsze pisane lekko, ze swadą, barwnie, z akcentem na życie prywatne, nie zaś dorobek artystyczny, a przy okazji biografii głównych bohaterek poszczególnych rozdziałów autor dość sporo miejsca zostawia dla mniej lub bardziej znanych "krewnych i znajomych Królika". Niemniej poskąpiłam gwiazdki, a to z tego powodu, że za mało pań Czyżewskiej i Braunek, o których autor pisał - jak mi się zdaje po raz pierwszy - a za dużo pań Jędrusik i Osieckiej, nie tylko już opisywanych przez tego autora, ale też i przez wielu innych. ponieważ wyrównanie proporcji groziłoby całkowitym powieleniem treści nt. dwóch ostatnich pań, które były już tematem książek tego autora, zatem może lepiej byłoby wybrać dwie, może trzy kompletnie inne, nowe postaci, których w dziejach polskiej najnowszej szeroko pojętej sztuki raczej nie brakuje. Oczywiście nie mnie pouczać znamienitego autora, ale myślę, że pan Koper ma świadomość grona...

ksiazkaznadzieja | 2015-10-08

Najciekawsze kobiety swojej epoki: Agnieszka Osiecka, Małgorzata Braunek, Kalina Jędrusik, Elżbieta Czyżewska w opisie najpoczytniejszego polskiego autora biografii Sławomira Koper. Książka którą warto mieć!
Więcej na:

| 2015-09-18

Ciekawa opowieść o czterech wspaniałych, barwnych kobietach, które życie wynagrodziło wspaniałymi karierami, lecz niestety na sam koniec pokarało. Nie jest to typowa biografia. Nie ma tam opisów każdego roku po kolei, szkół jakie kończyły. Są za to burzliwe związki, wielkie miłości, zdrady, imprezy, alkohol i jeszcze raz imprezy. Warta przeczytania, śmieszna, lekko napisana i jednocześnie pouczająca, przestrzegająca przed błędami jakie popełniły te 4 kobiety, a których popełniać nie powinny.
Co napisać więcej? Panie Koper, odwaliłeś Pan kawał zajebistej roboty. Gratulacje ode mnie i Babci :3