Umiejętności społeczne twojego dziecka. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu

Tłumaczenie: Katarzyna Zimnoch
Wydawnictwo: Samo Sedno
Kasia

Ta rewelacyjna książka wspiera rozwój kompetencji społecznych twojego dziecka, dzięki którym będzie miało ono lepszy start w przyszłość! Im wcześniej dzieci zaczynają przyswajać umiejętności społeczne, tym lepiej radzą sobie w interakcjach z rówieśnikami i dorosłymi oraz efektywniej współpracują w grupie. Podaruj swojemu dziecku możliwość samodzielnego i odpowiedzialnego osiągnięcia sukcesu w...

Im wcześniej dzieci zaczynają przyswajać umiejętności społeczne, tym lepiej radzą sobie w interakcjach z rówieśnikami i dorosłymi oraz efektywniej współpracują w grupie. Podaruj swojemu dziecku możliwość samodzielnego i odpowiedzialnego osiągnięcia sukcesu w szkole i w dorosłym życiu.

źródło opisu: Samo Sedno Edgard

źródło okładki: google

Katarzyna Małek | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 listopada 2015

www.czytelniazinnejbajki.blogspot.com

Kiedyś omijałam poradniki szerokim łukiem przekonana, że niczego ciekawego się z nich nie dowiem. Przełamałam się będąc w ciąży i trafiłam na naprawdę ciekawe pozycje. Teraz czas podszkolić się z obsługi dzieci. ;) "Umiejętności społeczne twojego dziecka" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły i chyba zmienię zdanie o poradnikach.
Zasiadając do lektury wiedziałam, że informacje zawarte w książce mogą mi się przydać dopiero za kilka lat. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że autorka stworzyła świetny przewodnik po relacjach międzyludzkich nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Opisała sytuacje zarówno z życia codziennego, jak i z wyjątkowych momentów, do których nie zawsze jesteśmy odpowiednio przygotowani.
Całość podzielona jest na kilka działów. Na początku dowiadujemy się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak drobny element może wszystko popsuć. Nie martwcie się jednak, autorka nie skupiła...

Sylwia | 2015-10-27

Umiejętności społeczne twojego dziecka to drugi po Koncentracji poradnik z serii wydawniczej Samo Sedno, z którą miałam przyjemność się zapoznać. Obie pozycje mają zbliżony układ graficzny, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. I w tym miejscu kończą się podobieństwa, a wyłaniają różnice kulturowe. Przyznaję uczciwie, że nie mam serca do amerykańskich poradników. Autorzy zza wielkiej wody lubują się w przydługich wstępach. Opisują w nich, co wniesie w nasze życie książka, którą trzymamy w ręku, czego się z niej nauczymy i co skłoniło autora do jej napisania. I tak przez kilkanaście stron jesteśmy oswajani z zawartością książki. Tu ukłon w stronę polskich autorów, dzięki Wam za krótkie wstępy i wiarę w czytelnika, że sam odkryje sens książki i udźwignie ciężar treści. Na szczęście wstęp można zignorować i od razu rzucić się na głęboką wodę pierwszego rozdziału, do czego was zachęcam. Tyle tytułem przydługiego wstępu.

Dzisiejsze dzieciaki są zagonione, co do tego nie ma wątpliwości....

ZwykłaMatka | 2015-09-23
Przeczytana: 21 września 2015

Dlaczego mi się spodobała?
Od momentu, gdy urodziłam córkę pragnęłam dla niej szczęścia. Żadna to nowość dla tych, którzy kochają swoje dziecko :)
Moja córka jest jedynaczką i podstawowym "problemem" dla nas była i jest trudność naszej księżniczki do adaptacji w nowym środowisku. Chcemy ją nauczyć, by potrafiła się "odnaleźć" w towarzystwie, by umiała się odpowiednio zachowywać w danych sytuacjach. Zależy nam też na tym, by umiała wyrazić swoje racje, bronić ich w razie potrzeby i by nie dawała sobie "wejść na głowę". Chcemy, by zwalczyła w sobie nieśmiałość, umiała zdobywać przyjaciół i używała stosownego języka. Uczę córkę, by rozmawiała o swoich emocjach i umiała wyrażać swoje opinie nie bojąc się przy tym, że ktoś ją skrytykuje.
Od września (jak Wam wiadomo) rozpoczęła naukę w szkole. Nowe miejsce, nowi znajomi i nauczyciele.
Książka "Umiejętności społeczne Twojego dziecka" trafiła do naszego domu w bardzo dobrym momencie!
CD..... ...

Magdalena Żerek | 2015-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Aby dziecko radziło sobie w życiu

Faye de Muyshondt prowadząc zajęcia ze studentami, zauważyła, że brakuje im kompetencji społecznych. Rozwój współczesnych technologii spowodował, że młodzi ludzie mają dziś duży problem z komunikowaniem się twarzą w twarz. Powoduje to między innymi, że nie potrafią zrobić pozytywnego wrażenia na rozmowach kwalifikacyjnych i mimo tego, iż posiadają dobre wykształcenie, nie mogą zdobyć pracy. Autorka „Umiejętności społecznych twojego dziecka. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu” pokazuje, jak istotne jest kształcenie umiejętności społecznych. Od nich bowiem zależy szczęście każdego z nas.

Po piętnastu latach pracy w public relations i marketingu, po zdobyciu doświadczenia w budowaniu marek, pozyskiwaniu zainteresowania mediów, a także zarządzania reputacją, Faye de Muyshondt dostrzegła konieczność nauczania współczesnych młodych ludzi umiejętności społecznych. Dziś dzieci ze swoimi rówieśnikami komunikują się głównie za...